У лікарні ім. Мечникова техніки на кисневих станціях працюють в режимі 24/7

У лікарні ім. Мечникова техніки на кисневих станціях працюють в режимі 24/7 - фото 1

Усе, аби безперебійно доставляти кисень хворим на коронавірус з важкими ускладненнями.

Через COVID-пневмонію у пацієнтів відмовляють легені, а в організмі не вистачає кисню. Як працює станція?
Та хто підтримує її роботу?

Робочий день у Леоніда Івановича починається о сьомій ранку. На кисневій станції він головний і сьогодні контролює її заправку. Каже, що за зміну витратили майже дві тонни кисню.

“Якщо за розрахунком перевести в балони - це близько 170 балонів у нас пішло трохи більше, ніж за добу. А за місяць у нас йде більше 50 тонн зараз. Раніше було, звичайно, менше”, — розповідає начальник кисневої служби ОКЛ ім. І. Мечникова Леонід Оболонський.


Тож поповнювати ємність нині доводиться тричі на місяць. За один раз заправляють до 18 тонн.

“Якби у нас не було цієї ємності - ми б фізично таку кількість балонів не могли б міняти. Не могли б забезпечити безперебійність і безпеку киснезабезпечення лікарні”, — продовжує Леонід Оболонський.


Аби не трапилося жодних збоїв — обладнання декілька разів на день перевіряють чергові. Бо, кажуть, не можна допустити, щоб киснева станція виходила з ладу навіть на хвилину.

“Контролюємо тиск, і у нас є вузли управління, в яких ми регулюємо - підвищуємо або знижуємо тиск”, — сказав слюсар кисневої служби лікарні імені Мечникова Валерій Задоя.


Валерій чергує вже добу. Каже, що зазвичай, коли отримує заявку про несправність, то має всього 9 хвилин, аби полагодити систему. Інакше може статися відчутний перебій у роботі і постраждають пацієнти.

З величезної ємності кисень потрапляє до пацієнтів через “розводку” - щось на кшталт системи опалення в житлових будинках. Речовина по трубах розходиться в усі корпуси лікарні. А потім підходить безпосередньо до операційних, реанімацій, а також до палат з хворими на коронавірус пацієнтами. Саме для важкохворих коронавірусом кисень життєво необхідний.

“При зниженні рівню кисню в крові від гіпоксії страждають всі основні органи. Це, в першу чергу, центральна нервова система, серце і все для чого кисень необхідний”, - пояснив заступник медичного директора з надання екстреної медичної допомоги Олександр Толубаєв.


У лікарні кажуть, кисневих точок вистачає. Їх близько сотні.

“Частина з них знаходиться в новому корпусі хірургічному, в цьому корпусі - 22 точки, все заповнені. Працює в лікарні Мечникова близько ста апаратів штучної вентиляції легенів. Ми зараз більшу частину переформатуємо під лікування COVID-пневмоній”, — розповів гендиректор ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.


Тим часом тих, кому кисень життєво необхідний, більшає щодня. За минулу добу знову рекордна кількість нових хворих на коронавірус та спричинену ним хворобу у нашій області – 464.

Реклама