Звідки отрута: спершу на Київщині зникла вода, а потім в ній з'явився амоній

Звідки отрута: спершу на Київщині зникла вода, а потім в ній з'явився амоній - фото 1

У селі Перемога на Київщині у криницях спершу зникла вода, а коли селяни набурили глибочезних свердловин, виявилося, що пити з них небезпечно для життя.

На глибині вода отруйна. Так ошелешили екологи-активісти. Так амоній, а його вміст у воді — в рази перевищує норму.

«Він часто зустрічається у добривах, у агрохімікатах, у відходах тваринництва», — говорить екологиня, членкиня громадської організації «Екодія» Анна Даниляк.

Із усього такого амоній переходить у надра. Далі стрімко перетворюється на нітрати — згубу для людини. Що сама собою у підземних водах така отрута з’явитися не могла. Так запевняють екологи.

«Наявність промислової тваринницької ферми. Звісно, першочергові підозрювані», — говорить екологиня, членкиня громадської організації «Екодія» Анна Даниляк.

Із появою свиноферми за селом — почалася посуха, нарікають люди. Що свинарі беруть воду з підземних джерел, нам підтверджує охоронник.

Чи законні у свиноферми артезіанські свердловини, і який їх обсяг? На запит журналістів у Держ-гео-надрах не відповіли.

Ховаються й самі тутешні свиноводи.

Екологи кажуть, щр найгірше — отрута вже у чистих підземних водах. Це стратегічні запаси загальнодержавного значення.

«Міністр Абрамовський, як міністр захисту довкілля зобов'язаний був, маючи інформацію, що зникла вода, а та, що є на глибині 70 метрів — вона не придатна до користування, взяти на особистий контроль», — говорить експерт з екологічних питань, правозахисник, народний депутат восьмого скликання Андрій Помазанов.

А у Міндовкілля кажуть, що то селяни мали б самі пильнувати порушення свинарів і заявляти на них.

«Якщо жителі звернуться до Міністерства, зрозуміло, що ініціюємо, це перед Держекоінспекцією. Так само, як жителі можуть напряму звернутися до Держекоінспекції», — говорить заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Баба Ганя і гадки не має, як і кому мала би заявляти про свавілля варварів-аграріїв. Тож воду з криниці – таку, яка вже є, отруйну — мусить пити і надалі.

Реклама


Раніше ми писали про найпоширеніші екологічні проблеми в Україні.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама