Зорепад Гемініди: коли дніпряни зможуть загадувати бажання?

Зорепад Гемініди: коли дніпряни зможуть загадувати бажання? - фото 1

Наступного тижня дніпряни зможуть спостерігати зорепад Гемініди. За прогнозами науковців, щогодини у небі пролітатиме близько 100 метеорів.

З 4 по 20 грудня можна буде спостерігати за активністю зорепаду Гемініди.

Пік метеорного потоку припадає на ніч з 13 на 14 грудня. Найкраще його видно приблизно о 3:00, адже тоді місяць зайде за обрій та не буде заважати.

Зорепад Гемініди: коли дніпряни зможуть загадувати бажання? - фото 202473

Фото: НАН України

У ясну ніч перед або після піку можна буде побачити близько 50 метеорів щогодини. За прогнозами астронавтів на 14 грудня, за годину небом проноситимуться приблизно 100 метеорів.

Радіант зорепаду знаходиться неподалік зорі Кастор, що перебуває в сузір’ї Близнюків.

Зорепад Гемініди: коли дніпряни зможуть загадувати бажання? - фото 202472

Крім зорепаду, якщо погодні умови будуть дозволяти, дніпрянам відкриється чудовий вид на зимові сузір’я — Оріона, Тельця, Візничого й інших.

Походження цього метеорного потоку пов’язане з астероїдом (3200) Фаетон. Цей зорепад вважається одним із найпотужніших, що відбуваються на початку грудня.

Відомо, що у 2011 році він дав сплеск до 200 метеорів на годину. Слід зазначити, що це вдвічі більше, ніж у традиційного серпневого потоку Персеїди.

Зорепад Гемініди: коли дніпряни зможуть загадувати бажання? - фото 202474

Фото: НАН України

Нагадаємо, раніше ми писали, що до Землі наближається комета Леонарда. Комета C/2021 A1, також відома як комета Леонарда, незабаром наблизиться до Землі. Як кажуть учені, у північній півкулі її можна буде спостерігати неозброєним оком із другого тижня грудня 2021 року. Зараз комета знаходиться приблизно за 75 мільйонів кілометрів від Землі та за 138 мільйонів кілометрів від Сонця.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама