"Золоті" яйця: чому дорожчають продукти птахівництва в Україні?

24 січня, 16:32
"Золоті" яйця: чому дорожчають продукти птахівництва в Україні? - фото 1

Не просте, а золоте. За десяток яєць братимуть до півсотні гривень. І це прогнозують уже до кінця зими. Звідки така вартість, і до чого тут пресована пшениця?

Не просте, а золоте. Це у казці всі зраділи, коли курочка ряба знесла дороге яйце. А от в реальності така тенденція нікому не подобається. Після новорічних салатів головний інгредієнт здорожчав. І 35 гривень за десяток — не межа, — кажуть економісти.

Що ж сталося на фермах, та що там у супермаркетах?

Фермі пана В’ячеслава — 2 роки. Розрахована на 120 голів птиці, та зараз усього — три десятки. Інших довелося вирізати та розпродати.

А розпочалося все з осені, — каже пан В’ячеслав. Корм для курей здорожчав на 40 %. І тепер чоловік працює майже в нуль.

«За тиждень 30 курочок з'їдають 40 кг. По 7 гривень кілограм — у мене входить на 300 гривень корми в тиждень. На 400 гривень за тиждень яєчок продаю. 100 гривень різниця. Якщо відкинути електрику — 50 гривень залишається», — розповідає власник курячої ферми В’ячеслав Терентьєв.

І хоча наш герой продає товар у селі, в місті ситуація така сама.

Десяток яєць коштує вже майже 40 гривень. І це ще не межа. Ціна зростатиме й надалі, — кажуть у супермаркетах. Усе залежить від того, яку вартість виставлять постачальники.

А до кінця зими яйця здорожчають ще більше. Про це кажуть в Асоціації тваринників України. Експертка з птахівництва каже: ціна зростає, бо в 2020-му в країні був неврожай.

«Неврожай кукурудзи, сої, особливо — соняшника. І, відповідно, на цьому фоні такого неврожаю, недобору ключової сировини на внутрішньому ринку відбулося те, що почали стрімко зростати ціни. Тобто відбувається певний дефіцит», — говорить експертка із птахівництва Асоціації тваринників України Ірина Бойко.

Через це і зросли ціни на корм для курей. А ще за весь минулий рік кількість птиці у країні скоротили на 3 %, — кажуть в Асоціації тваринників. Ось і причини здорожчання яєць.

Поділитися: