Значущі моменти в історії України: революції, після яких про Україну заговорив увесь світ

18 серпня, 19:06
Значущі моменти в історії України: революції, після яких про Україну заговорив увесь світ - фото 1

Із різницею у 10 років люди виходили на Майдан у Києві, аби відстояти своє право на свободу вибору. Помаранчева та Революція Гідності. Ми продовжуємо рубрику "Наша незалежність" і розповідаємо про значущі моменти в історії українського народу.

Листопад, 2004-й рік. У Києві тисячі українців вийшли на протест після виборів президента. Люди звинувачують Віктора Януковича у підробці голосів. Та підтримують іншого кандидата — Віктора Ющенка. Повторні вибори таки відбулися.

2014-й рік. Той самий Майдан. Люди вийшли проти політики вже тодішнього Президента. Українці хотіли до Європи, а голова держави повертав справи до Росії.

Сотня загиблих, тисячі поранених. Історики вважають: революція 14-го — це наслідок мітингів 2004-го. І процес становлення самостійності ще не завершився.

«Ці революції вивели якраз нас на світову арену. І змінили ставлення світу до нас. Тому що інакше, як колонію колишню або трошечки інакшу Росію, — нас не сприймали. Після цих революції 2004-го, і особливо 2013-14-й на нас стали дивитися вже, як на Україну. Як на окрему незалежну державу. Як суб’єкт, а не об’єкт світової політики», — розповідає історик Ігор Кочергін.
Поділитися: