Швидко та якісно засклимо ваш балкон: як у Дніпрі шахраї обманюють пенсионерів?

Якщо ви маєте літніх батьків, дідусів та бабусь – краще власноруч допоможіть їм встановити нові міжкімнатні двері чи металопластикові вікна, утеплити чи засклити балкон. Або ж ретельно проконтролюйте цей процес.
На віконно-балконному ринку останнім часом аж занадто багато фігурантів, що намагаються ошукати стареньких.
Уже не вперше до редакції телепрограми Ольги Журавель "Злочин і покарання" звертаються обурені дніпряни. Люди скаржаться на діяльність фірми ФОП "Кіссельман". Вона спеціалізується на виготовленні конструкцій із полівінілхлориду. І біда в тому, що співробітники фірми, взявши в замовників гроші в повному обсязі, напередодні встановлення конструкцій дивним чином зникають.
Журналісти редакції вирішили відвідати офіс цієї фірми — двері закриті, дзвінок вирваний, що називається, із м’ясом. Ані на наших колег, ані на замовників тут явно не чекають. Потрапляють до цього офісу лише в один спосіб — у супроводі поліції. Таке відбувалося не раз. Та, попри це, ділки активно працюють.
Черговий постраждалий — Григорій Трохимович Назаренко — незряча людина. Через тяжкі захворювання зовсім не виходить за межі квартири. Єдина розрада — дихати свіжим повітрям, сидячи на балконі. Та наразі бідолашного позбавили навіть цієї можливості.
Дружина господаря вирішила засклити балкон, аби чоловікові було зручно й тепло відпочивати. Представники ФОПу "Кіссельман" не забарилися — завітали до стареньких додому. Точнісінько таку ж послугу замовила і ще одна дніпрянка. За умовами договору жінки заплатили по 80 % від загальної суми, а згодом доплатили ще 20 %. Старий балкон, не зволікаючи, підготували до робіт. Адже представники ФОПу пообіцяли виконати роботи швидко, — розповідає одна з потерпілих.

Договір на надання послуг від ФОП "Кіссельман"
Раніше ми вже розповідали про зазначену фірмі. Тоді постраждала потрапила у пастку однобічно складеного договору. Дніпрянці Олімпіаді Кузьмівні майже 80. Жінка розповіла нам свою історію, через яку й досі переймається. Вона зателефонувала до фірми, листівку з номером якої отримала напередодні, з метою полагодити вікно на кухні. Та менеджери, які швидко приїхали до неї додому, вмовили пенсіонерку передусім утеплити балкон, — розповідає старенька.
Далі представник фірми відвіз літню жінку до банкомату, знімати гроші. Просто в машині із поспіхом підписали договір, — згадує літня дніпрянка. Прочитати погано віддрукований документ вона не встигла, та й фізично не змогла б.
За пунктами вказаного договору замовник має бути повідомлений про неможливість розірвання договорів, а ПВХ-конструкція вважається незамінною річчю з індивідуальними ознаками.
Повернімося до договору. Про комплектуючі в ньому не йдеться. Але документ має цікаві пункти: про те, що (п. 7.9) "додаткові роботи (зокрема обшивка й утеплення) у вартість даного договору не входять". А також зазначено, що у випадку, якщо виникла необхідність провести додаткові роботи — строк виконання договору відкладається до моменту виконання таких видів робіт (п. 7.1).
Після того, як працівник пішов, не виконавши жодних робіт, дозвонитися в офіс ставало дедалі важче, — розповідає пенсіонерка.
Монтувати конструкції ніхто так і не приїхав. Та й у самому договорі чимало невідповідностей:
- Згідно з договором відсутність у виконавця робочої сили чи фінансів підпадають під категорію "форс-мажор". А обов’язки сторін відкладаються "до закінчення вищевказаних обставин та їхніх наслідків".
- За пунктом 3.3 перед придбанням продукції Замовник мав надати Олімпіаді Якимчук нормативні документи, що ознайомили б її із споживчими властивостями товарів та послуг. На підставі невиконання цього пункту бабуся та онук почали стукати у всі двері. Намагаючись добитися повернення грошей за ненадані послуги.
Ми вирішили самі зателефонувати у фірму
Бабуся і онук теж негайно зателефонували на фірму. І — додзвонилися. Та, на жаль, хепі-енду поки-що не трапилося. Обіцяти — ще не одружитись. Власник ФОПу так і не приїхав до бабсі. Вже за кілька днів після візиту журналістів припинив відповідати на дзвінки. Віз і нині там.
Подружжя Назаренків теж поки що не дочекалися свого замовлення. Договір Людмила Назаренко укладала у вересні. У жовтні представники фірми привезли стареньким конструкції, які досі не встановили.
Хоча підприємець, зі слів Людмили Іванівни, обіцяв їй балкон "під ключ", у письмовому договорі, на жаль, про це не йдеться. Пенсіонерка про це не знала, бо, як це часто буває, підписала договір не вчитуючись.
У поліції засвідчують: відомості внесені до ЄРДР, призначено слідчого.
Тим часом постраждалі гуртуються і готують колективний позов до суду — ще один реальний шлях повернути назад свої кошти.
Що ж, будемо слідкувати за перебігом подій. І сподіваємося, справедливість буде відновлено. Дослухайтеся до наших порад і будьте у безпеці.



