Журналісти зафільмували чергову телефонну переписку парламентарів у Раді

05.06.2020, 17:47
Журналісти зафільмували чергову телефонну переписку парламентарів у Раді - фото 1

У ній народні обранці хочуть розібратися із бізнесменами.

Спілкування на інтелігентне не схоже — з брудною лайкою. Про що йшлося?
І як переписку розцінюють ті, про кого у ній говориться?

Засідання Верховної Ради. Депутати одночасно слухають, голосують, спілкуються і навіть листуються. Все про роботу. Навіть у приватних месенджерах пишуть про важливе для країни. Емоційно пишуть. Наприклад, двоє парламентарів Андрії — Герус і Жупанін — про енергетику з лайливими словами, які ми не можемо дати прямою мовою. Перекласти пристойною мовою попросили депутата-лихослова.

«Це не з мого телефону зроблена фотографія. Це було зроблено з телефону Андрія Михайловича Геруса, тому актуальніше буде питання ставити йому», — відповів нардеп від “Слуги народу” Андрій Жупанін.


Що значило те слово не пояснив і Андрій Герус. Лише підтвердив, що брав участь у цьому спілкуванні.

«Я такого не повідомляв!
Це не я писав, ні, не я. Це інші люди. Це мені писали», — сказав народний депутат від “Слуги народу” Андрій Герус.


"Зелені" мовою енергетиків — це власники чи інвестори в станції, які працюють від сонця вітру, та біопалива. Вони прокоментували листування народних обранців.

«Я ввечері вчора ще побачив, і, відповідно, було весело», — каже бізнесмен Максим Єфімов.


Продовжує керівний партнер компанії “UDP Renewables” Сергій Євтушенко:

— Жаргон вуличної шпани і, відповідно, усвідомлення своєї ролі, і місця в цьому процесі, і своїх задач.


На людях, очі в очі, Президент і Уряд обіцяють інвесторам компроміс щодо "зеленого" тарифу. Позаочі ті, хто сидять у кріслах енергетичного парламентського комітету — Андрій Жупанін і Андрій Герус — не добирають дієслів.

«Питання етики щодо цих людей — це навіть смішно згадувати. Тому що використання ними ненормативної лексики є ознакою їхнього морального падіння», — заявив політолог Тарас Березовець.


Втім засудити їх за приватну переписку навряд вийде, — переконують експерти.

«Правова площина, яка має місце тоді, коли от за цим словом, зміст якого мені складно охарактеризувати, є заклики до якихось насильницьких дій, до якогось правопорушення. От тільки в цьому випадку може виникнути цей правовий контекст», — пояснює голова "Центру громадянських свобод" Олександра Матвійчук.


Герус із Жупаніним — не перші, кого журналісти заскочили за перепискою із "родзинкою". Депутат Андрій Мірошник писав імовірній коханці. Богдан Яременко домовлявся про інтим за гроші. Депутатка Олена Криворучкіна мріяла займатись сексом із абонентом "Коханий" день і ніч.
Поки за переписку з перчинкою поплатився лише Богдан Яременко. Щоправда не мандатом, а лише посадою.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: