Журналісти “Деталей” цілий день провели з медиками “швидкої допомоги”

Журналісти “Деталей” цілий день провели з медиками “швидкої допомоги” - фото 1

Працюють цілу добу, і не мають права на сон. Така робота у медиків швидкої допомоги. Щодня тисяча лікарів, фельдшерів та медсестер виїжджають на виклики усією Дніпропетровщиною.

Коли весь день на ногах та від тебе залежить життя іншого — так про свою роботу говорять медики “швидкої”. Із самого ранку разом із дитячою бригадою вирушила на виклик і наша знімальна група.

«Щойно бригада отримала перший на сьогодні виклик. В АНД-районі 14- річному хлопцю стало зле. У нього болить живіт. Та виклик не екстрений, тож, їдемо зі спец сигналами, але без сирени», — розповідає кореспондентка 34 каналу Софія Москаленко.

На місці ж виявляється, що постраждала дівчинка. Мама плутано розповідає лікарці, що сталося. Він майже у нормі, — каже лікарка.

А поки Діані визначають рівень кисню у крові і мама вже трохи заспокоїлася та розповідає що сталося.

«Втратила свідомість у маршрутці, ми довго їхали, були затори, зупинялися весь час. Просто впала на підлогу, і сама, коли прийшла до тями, злякалася», — поділилася мама постраждалої рина Пахомова.

Після всіх замірів та огляду, — лікарка робить висновок:

«В результаті стан дитини задовільний, дитина вже більше не скаржиться. Дуже часто у такому віці в 14 років зріст дитини іде різко вверх, а судини не встигають, і дуже часто діти можуть скражитися на запоморочення», — пояснила лікарка Марина Кісс.

Ушпиталення не знадобилося — Діані стало легше.

Дорогою назад лікарка розповідає: іноді між викликами не мають і хвилини.

Часто бригаду можуть з одного виклику відразу перенаправити на інший, кажуть медики. Та нам пощастило, — повертаємося на “базу” і маємо невеликий перепочинок.

Лікарка Марина використовує його, аби зателефонувати 8-річному синочку. До того, що мама постійно на роботі, Ілля вже звик, — каже Марина, — тож ставиться з розумінням.

Після такої зміни, — ділиться, обов’язково має поспати. Утім повноцінно відпочити від роботи не завжди вдається. Адже переймається за маленьких пацієнтів.

А це вже інша бригада швидкої. Тут процесом упевнено керує лікарка Дарія. Їхній бригаді надійшов виклик — на ринку впала жінка. Та, за словами очевидців, послизнулася, і тепер не може поворушити рукою.

Жінці зафіксували руку і повели до швидкої. Тут, у більш зручних умовах, наклали шину.

«У хворої травма руки, найімовірніше перелом кістки, хворій надана мобілізація кістки і виконано знеболювання, зараз хвора буде транспортована до травмпункту», — розповіла лікар Дарія Коцоруба.

Уранці – жінка з переломом руки, після обіду — чоловік напідпитку, що застряг у кущах, а надвечір — температура у старенької. Ця робота різноманітна, саме тому вона подобається Дарії.

Відпочиває, — розповідає дівчина, — тут-таки, на лавці біля «швидкої», адже будь-якої миті може надійти виклик.

Так багато лікарі швидкої працюють, адже кадрів просто не вистачає. Частково — через характер роботи, частково — через заробітну плату.

Лікар швидкої допомоги, який працює на півтори ставки отримує до 15 тисяч гривень — це який працює 20 років і отримує надбавку за безперервний стаж роботи і отримує так звані “колісні” за виїздний характер роботи», - розповів директор обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Щодня на Дніпропетровщині працює 207 екіпажів “швидкої”. За добу вони надають допомогу майже двом тисячам пацієнтів.

Реклама

Реклама