Житло в Україні здорожчає щонайменше на 20 %

Житло в Україні здорожчає щонайменше на 20 % - фото 1

Житло здорожчає щонайменше на 20 %: депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт № 5600, який змінює податки. Зокрема і на нерухомість.

Дорожчими стануть не лише квартири у новобудовах, а і старий житловий фонд, і навіть квартири, які брали на виплату. Кому, коли, і скільки грошей готувати — розбиралися наші журналісти.

«Операції з продажу квартири від забудовника вже кінцевим покупцям тепер теж підпадатимуть під ПДВ у 20 %», — розповідає старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай.

Можновладці кажуть: зміни покупців не зачеплять. За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, норми спрямовано на уникнення схем зі зловживання на ринку нерухомості, аби змусити забудовників сплачувати справедливі податки до бюджету.

На папері це так, та за фактом заплатять ті, хто хоче придбати житло. Бо, як кажуть забудовники, працювати собі у збиток вони не будуть, перекинуть нарахування на людей. Як? Усе просто — піднімуть ціни на квадратні метри.

«Нерухомість зросте на тих самих 20 відсотків. 150 доларів буде додаткова націнка на квадратний метр, то квартира 60 метрів це відповідно 8 тисяч доларів додаткових платежів», — підкреслює забудовник Володимир Зубик.

Для тих забудовників, які продають як фізичні підприємці, на перші дві квартири податок буде 5 %. На всі інші — 18 %. Різницю теж заплатите ви.

«Серед забудовників-фізичних осіб є така особливість, що додатково до вартості нерухомості додаються ще податки, які має сплачувати сам забудовник», — каже член Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Сергій Кулик.
«За інформацією Міністерства фінансів, яка втім ще ніде не прописана, на тих хто купуватиме квартири до 2022 року, це не поширюватиметься», — зазначає забудовник Ігор Ніконов.

 

Реклама

Реклама