Жителі Тернівки зібрали більше тони батарейок для утилізації в Румунії

17 серпня, 19:42
Жителі Тернівки зібрали більше тони батарейок для утилізації в Румунії - фото 1

Понад тону батарейок протягом року збирали жителі Тернівки, щоб відправити на утилізацію до Румунії. Адже в Україні їхньою переробкою досі ніхто не займається. Між тим, лише однієї "пальчикової" батарейки достатньо, щоб забруднити до 20 квадратних метрів ґрунту.

Олеся — професійна фотографка, тож батарейки їй потрібні щодня. Не так давно дізналася — викидати використані акумулятори категорично не можна. Тепер збирає їх разом із друзями.

«Ну ось, друзі мені приносять, ми збираємо всі разом. Потім є можливість їх утилізувати якісно і правильно», — збирає батарейки Олеся Василенко.

Допомагає з утилізацією Павло. Хлопець збирає батарейки, щоб надіслати їх за кордон. Каже: після переробки майже 98% складників акумулятора можна використати знову.

«Одна батарейка забруднює до 20-ти кубометрів землі і до декількох сотень літрів води у природі. Тобто приблизно ось такою кількістю батарейок ми рятуємо кілька величезних посівних полів у багато гектар», — збирає батарейки Павло Грендач.

Викидати батарейки на звалище екологи не радять. Переконують: це найтоксичніше побутове сміття.

«Це міні-реактор. Тобто вони не можуть зберігатись у безпечному стані запакованими. Відбуваються хімічні процеси, вони окислюються. Вони містять важкі метали, їх кількість невелика, але це є точковими джерелами забруднення», — пояснює еколог Артем Павлюченко.

Нині жителі Тернівки вже зібрали понад тону батарейок. А ще гроші, аби надіслати їх до Румунії. Підприємства, яке утилізує та переробляє акумулятори, в Україні поки немає.

Поділитися: