Зеленському треба відвідати Білий дім з чіткою підготовленою програмою, — Арсеній Яценюк

22 січня, 11:47
Зеленському треба відвідати Білий дім з чіткою підготовленою програмою, — Арсеній Яценюк - фото 1

Арсеній Яценюк висловив свою позицію, щодо активного планування командою Зеленського зустрічі з новим Президентом США Джо Баейденом і зазначив, що Президент Зеленський повинен побудувати відносини з новою американською адміністрацією і персонально з головою Білого дому.

Політик також зазначив, що потрібне чітке розташування ролей, для того, щоб розуміти, хто буде вести перемовини з адміністрацією США:

«Коли я був прем’єр-міністром, в мене була можливість підняти трубку і додзвонитися до віце-президента Сполучених Штатів і членів американського уряду. Зараз треба усвідомити, що президент Зеленський повинен побудувати стосунки з новою американською адміністрацією і персонально з президентом Байденом».

Арсеній Яценюк також звернув увагу на те, що шлях побудови відносин української влади і адміністрації США складний, бо не визначені кроки нашої держави. Політик радить відповісти спочатку на такі запитання:

«Чи йдемо ми в Європейський Союз та НАТО? Чи робимо ринкові, а чи «базарні» реформи? Чи робимо стратегічні кроки, а не спроби сподобатися українцям тільки сьогодні? Чи чітко боремося проти російської військової агресії?»

Лідер «Народного фронту» наголосив на необхідності продемонструвати прагнення держави розвивати українську армію та підкреслив важливість сприяння США в цьому. Треба не забувати про важливість членства в НАТО, продовження санкцій проти РФ та співробітництва в енергетичній сфері.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Поділитися: