Завдяки чому у Городенківській лікарні на Прикарпатті вчасно надають допомогу?

28 серпня, 00:44
Завдяки чому у Городенківській лікарні на Прикарпатті вчасно надають допомогу? - фото 1

За останній місяць рівень захворюваності на COVID-19 тут різко підвищився.

Такого напруженого режиму не було ще від початку пандемії коронавірусу, зазначають лікарі.

“Стало набагато важче працювати у зв’язку з тим, що йде недостаток медичних працівників. Графік у нас напружений, працюємо по 12 годин”, - каже лікар-анестезіолог Роман Смеречанський.


Смертність від коронавірусу висока. Порівняно з березнем, реанімаційне відділення завантажене повністю.

“Йде постійно наплив хворих, постійно потрібно когось кудись переводити. Приймати рішення, хто з них легший, хто важчий. Постійно наплив важких хворих”, - продовжує Роман.


Лікарі вже морально готуються до другої хвилі, а це вимагатиме підвищення рівня обслуговування пацієнтів. Адже швидке реагування – це найголовніше у боротьбі з коронавірусом.

“Я не пам’ятаю, щоб за дві доби у нас не вистачало сорок балонів кисню на пацієнтів. Це взагалі такий антирекорд”, - розповідає завідувач відділення анестезіології і інтенсивної терапії Любомир Неміш.


На початку епідемії у лікарні було шість апаратів штучної вентиляції легень. Один із них працював вже понад десять років. Анестезіологи кажуть, що потрібні нові – більш швидкі та сучасні. Таким обладнанням лікарню забезпечив Фонд Ріната Ахметова, за участі компанії “ДТЕК”.

“Має режим, який дозволяє режими неінвазивні, так званої, вентиляції. Які дозволяють хворому приймати їжу і в той же час отримувати вентиляцію легень. Мінімізується ризик травматизації легеневої тканини”, - описує нові апарати Любомир Неміш.


Головна лікарка Городенківської центральної лікарні Олександра Косовець вдячна Фонду за допомогу:

- Фонду Ріната Ахметова ми дуже вдячні. Що подумали про те, що лікарням треба поповнити. Тому що в мене таке бачення, що хвиля іде по наростаючій.


Також медперсонал відділення інтенсивної терапії отримав костюми, які пошили за спецзамовленням.

«Це є частина загальної програми Фонду “Рінат Ахметов. Порятунок життів”, яка сьогодні реалізується на теренах України. В рамках боротьби з коронавірусом Рінат Ахметов об’єднав свої ресурси - ресурси Фонду, ресурси футбольного клубу “Шахтар”, свого бізнесу, компанії “ДТЕК” і виділив 300 мільйонів гривень для допомоги регіонам України в боротьбі з коронавірусом», – сказав представник “ДТЕК” Олександр Воронкін.


Від початку епідемії Фонд Ріната Ахметова вже закупив і поступово видасть лікарням України двісті чотири апарати ШВЛ. На сьогодні новітнє обладнання вже встановили в одинадцяти областях, а також Києві.

Поділитися: