Засідання Уряду: які питання були у порядку денному?

Засідання Уряду. Фото: Денис Шмигаль - фото 1
Засідання Уряду. Фото: Денис Шмигаль

Уряд продовжує допомагати підприємствам, які потребують релокації. Переміщено вже 517 таких підприємств. Найбільше з них — це переробна промисловість.

24 лютого цього року росія розпочала повномасштабне вторгнення в нашу країну, але війна почалася значно раніше. І цю війну кремль веде не лише на військовому фронті. Росія атакувала й атакує Україну на енергетичному, економічному, інформаційному та всіх інших фронтах.

Окупанти обстрілюють промислові підприємства, руйнують інфраструктуру, нафтобази, блокують наші порти, аби зупинити експорт. У свою чергу ми робимо все, аби наша економіка продовжувала працювати.

За оперативними даними Держмитслужби, загальна вартість товарів, які у квітні експортувались із України склала 2,7 млрд доларів. У квітні 2021 року ми експортували на 5,4 млрд доларів, тобто удвічі більше. Щодня урядова команда працює над розширенням пропускної здатності нашого західного кордону. Ми будуємо нову логістичну систему. Відкриваємо нові пункти пропуску, «зелені коридори». Максимально спростили проходження митниці, аби бізнес міг безперешкодно та швидко експортувати продукцію.

Сьогодні затвердимо склад делегації та розпочнемо перемовини з Європейським Союзом щодо укладення угоди про вантажні автомобільні перевезення між Україною та ЄС. Це означатиме максимально можливу лібералізацію в цьому питанні та в питанні доступу до європейських портів.

Загалом дерегуляція, проведена Урядом, торкнулася практично всіх сфер економіки.

  • - Запроваджено декларативний принцип роботи бізнесу.
  • - Скасовано необхідність отримання переважної більшості дозволів.
  • - Запроваджено мораторій практично на всі перевірки бізнесу.
  • - Кардинально спрощено приєднання до електричних мереж.
  •  
  • Дерегуляція, зменшення податків, кредити під 0%, допомога з логістикою — усе це дозволило значній частині бізнесу повернутися до роботи. Кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, скоротилася майже вдвічі у порівнянні з початком військових дій — з 32% до 17%. За останні місяці відкрито більш ніж 20 тисяч нових ФОПів. Це фактично відповідає показникам 2021 року.
  •  
  • Понад 215 тисяч підприємств обрали перехід на нову податкову систему, за якою ставка становить лише 2%. Це більше 44 тисяч юридичних осіб та 173 тисячі фізичних осіб-підприємців.

Завдяки розширенню програм кредитування під 0% ми спостерігаємо суттєвий ріст об’ємів кредитування, в тому числі на інвестиційні цілі. З 24 лютого цього року майже 6 тисяч бізнесів по всій країні скористалися цією програмою, а загальна сума кредитування склала 20,5 млрд грн.

Станом на середину травня можемо також говорити про достатньо успішне проведення посівної кампанії. У березні ми називали це одним із головних викликів. Лише в межах програми державних гарантій на портфельній основі наші аграрії отримали 15,4 млрд грн. Загальний же об’єм виданих їм коштів за всіма програмами склав 27 млрд грн.

Ці кошти пішли на допомогу для більш ніж 10 тисяч сільгоспвиробників. Завдяки цим та іншим заходам держави та героїчній і самовідданій роботі наших аграріїв уже вдалося засіяти понад 10 млн гектарів ярими культурами.

Водночас Уряд продовжує допомагати підприємствам, які потребують релокації. Переміщено вже 517 таких підприємств. Найбільше з них — це переробна промисловість. На локаціях фонду держмайна для цих підприємств встановлена символічна плата за оренду — 1 грн за 1 квадратний метр.

Звичайно, що всі ці податкові, кредитні, дерегуляційні заходи Уряду та Парламенту призвели до зменшення надходжень до бюджету. Як податкових, так і митних. Ми це розуміли, але це був абсолютно свідомий крок для того, аби економіка почала відновлюватись. Дефіцит бюджету зараз переважно закриваємо власними силами, але також активізували роботу з нашими міжнародними партнерами. Сподіваємося у найближчі місяці отримати 9 млрд євро від Європейського Союзу. Майже 9 млрд доларів має надійти від США саме в якості фінансової допомоги. Ці кошти допоможуть нам вистояти та оперативно відновлюватись.

Вчора ми вже отримали частину грантових коштів із Цільового фонду донорів Світового банку. Розмір такої допомоги склав 504 млн євро. Це зокрема кошти США та Великої Британії. Крім того, сьогодні Європейська комісія виплатила Україні другу частину траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Ми щиро вдячні нашим партнерам за цю допомогу.

Продовжуємо перемовини і з МВФ, і зі Світовим банком, аби запустити нові програми та проекти підтримки України.

Все це робимо для того, аби в країні залишалася стабільна макроекономічна ситуація, а також щоб і надалі, повною мірою забезпечувати українську армію та підтримувати наших громадян. Це головне завдання Уряду.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама