Запитання про ковід: що кажуть медики?

Вилікувати коронавірус розчином соди чи солі — такий лайфхак шириться інтернетом. Та чи ефективний він ? Ми продовжуємо шукати відповіді на головні запитання про ковід. А ще розкажемо, коли можна вакцинуватися після одужання. Про все це дізнавалися журнілісти "Деталей".

Народні методи допоможуть вилікувати ковід? Сіль, сода чи перекис водню — як профілактика від ковіду. Соцмережами шириться думка, що можна полоскати горло такими розчинами, аби не захворіти. Та чи допоможе це — ми запитали у лікарів.

«Якщо вірус виділився, потрапив, і якщо просто промити, прополоскати — це все одно, що ми помиємо брудні руки. Також ми можемо прополоскати і відповідними розчинами, наприклад ті, які використовуються як антисептики після стоматолога. Так, зніме зайве навантаження вірусу. Від ковіду, напевно, не врятує, бо він прикріпиться і піде вглиб», — каже докторка медичних наук, доцентка кафедри інфекційних хвороб ДДМУ Ольга Шевченко-Макаренко.


Ковід може самоліквідуватися? Відповідь на це запитання шукали професори Національного інституту генетики Японії. Там заявили, що захворюваність на коронавірус у країні знизилася після того, як "Дельта"-штам самоліквідувався. Мовляв, він зник через постійні мутації, які його "зламали".

«Виникають нові штами, які більш звичні до інших умов довкілля, ніж попередні види штамів. Тому вони, на жаль, змінюватимуться, але самоліквідовуватися, на жаль, не будуть», — розказує асистентка кафедри інфекційних хвороб ДДМУ Олена Шевельова.


68% українців вважають вакцину небезпечнішою за ковід. Це результати міжнародного опитування. При цьому неперевірену інформацію поширюють як жінки, так і чоловіки. Ті, хто має вищу освіту, і ті, у кого її немає.

Результати опитування usaid-internews:

  1. 46% — чоловіки, 54% — жінки;
  2. вища освіта — 54%, середня освіта — 46%.

Якщо одужав від ковіду, коли потрібно вакцинуватися? За пів року чи раніше? Відповідають медики:

«Переглянуто постанову Кабінету Міністрів про документи, що регламентують, що перехворіла людина і т. д. Там дійсно термін скорочено до 105 днів. Ось цей період, що шість місяці,в він був надто великий. Тому що можливим було повторне інфікування. Від 28 до 105 днів потрібно провакцинуватися», — каже завідувач відділу Обласного центру громадського здоров’я Юрій Корягін.


Через те, що вакцинуємося, маємо нові мутації ковіду? Чи можливо це?

«Вакцинація є черговим порогом, який ковід може намагатись пройти. Тому нові штами можуть бути, які проходять через вакцинований організм, можуть бути трохи сильнішими або намагатися звикнути до цієї вакцини. Проте нові штами сама вакцина не провокує», — вважає асистентка кафедри інфекційних хвороб ДДМУ Олена Шевельова.


І це ще не всі запитання, які хвилюють жителів Дніпра та області. Ми шукатимемо відповіді й на інші. Розкажемо вже у наступних сюжетах. Якщо хочете дізнатися про ковід чи вакцинацію — пишіть нам у Фейсбуці під цим відео. А ми бажаємо вам та рідним міцного здоров'я і сил, аби пережити пандемію.

Раніше ми писали про те, що за 25 листопада в Україні від коронавірусу одужали 24 569 осіб.

Реклама

Наталія Богиня
Наталія Богиня Кореспондентка, ведуча програми «Деталі». Працюю на телеканалі з 2018-го. Це моє перше місце роботи. Починала свій шлях журналістом на сайті 34.ua. Через півроку зрозуміла, що хочу спробувати себе на телебаченні. Обожнюю свою роботу, бо тут я вперше політала на літаку, спробувала каякінг, спустилася до шахти. А ще - полюбляю їздити на зйомки по області.

Реклама