"Запитай у лікаря": інфекціоніст розповів, наскільки агресивними будуть наступні штами

Чи відступить пандемія перед Новим роком, наскільки агресивними будуть наступні штами… Про це розповів провідний інфекціоніст Юрій Жигарєв, долучившись до онлайн-проєкту "Запитай у лікаря".

Черговий африканський штам, нова мутація індійської "Дельти" — про зміни коронавірусу повідомляють регулярно. Але це не привід для паніки, каже інфекціоніст Юрій Жигарєв.

«Якщо не буде якогось втручання людського чинника, то кожна нова мутація вірусу буде навіть менш агресивною. Тобто "Дельта" — це скоріше виняток», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

Усе тому, що вірус шукає можливості ужитися з людьми. І вбивати нас — йому безглуздо.

«Якщо прийде такий суперстрашний вірус і всіх нас уб'є — ну і що він робитиме далі», — питає кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

А своїх конкурентів, наприклад збудник грипу, коронавірус — не щадить.

«Тому що ми ж для них — місце існування. Поки у нас COVID такої циркуляції величезної, у нас грипу такого сильного і не буде. Можливо. Сподіватимемося... Нам ще тільки грипу не вистачало», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

Пандемію вдасться подолати. Питання в тому — коли?

Зазвичай віруси відступають, коли більшість населення має стійкий імунітет.

«Щоб людина була захищена, це не означає, що її потрібно лише вакцинувати. Якщо людина перехворіла, якщо людина інфікована, якщо людина має антитіла — вона захищена», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

Ця хвиля пандемії вже йде на спад. Останніми тижнями загальна кількість хворих зменшилася на десятки тисяч.

«Ситуація більш-менш стабільна. Я дуже хочу сподіватися, що ми всі ці новорічні свята відсвяткуємо в більш спокійній обстановці», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

А щоб не захворіти на новорічні свята, Юрій Жигарєв радить менше бути в торговельних центрах та інших людних і закритих приміщеннях. Значно краще — прогулянка на свіжому повітрі.

«На відкритому повітрі, ми знаємо, що ймовірність буде менше інфікуватися, ніж у якомусь закритому приміщенні», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

На запитання онлайн-глядачів провідний інфекціоніст відповідає, долучившись до проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Потрібно пояснювати людям чи потрібно давати їм свіжу та адекватну інформацію — це дуже зараз важливо. Може прийти експерт і поділиться своєю експертною думкою, тож я підтримую всіма силами», — говорить кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

На діджитал-майданчиках Фонду вже розміщено більш ніж 50 ефірів із провідними медиками країни. Контент проєкту переглянули понад 20 мільйонів разів.

Раніше ми писали про те, що ціна на національний продукт побила всі рекорди.

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама