"Запитай у лікаря": за яких симптомів варто викликати "швидку" при Covid-19?

13 квітня, 18:04
"Запитай у лікаря": за яких симптомів варто викликати "швидку" при Covid-19? - фото 1

Протягом півроку провідні медики та вчені розповідають під час онлайн-трансляцій про подолання коронавірусу. Відео вже зацікавило понад п’ять мільйонів глядачів.

Пульмонологиня Наталія Ткачук підбадьорює кожного свого пацієнта. Адже перше, перед чим постають лікарі на прийомі, — паніка після діагнозу Covid-19.

«Найскладніше з первинним ковідним пацієнтом — це відібрати на легкій стадії у нього ліки, які він приймає. Рекорд в мене поставила пацієнтка — 18 препаратів», — розповідає пульмонологиня вищої категорії Наталя Ткачук.

Хворі не тільки антибіотики ковтають пачками, а ще й фізрозчини літрами заливають у вени. А це призводить до різкого погіршення стану.

«У нас хіт-парада на прийомах — це інфузійна терапія. Що, звичайно, сприяє обваженню і як би подовжує процес одужання і відновлення», — пояснює Наталя Ткачук.

До речі, ідеальний день для здачі аналізів — п'ятий від перших симптомів хвороби. Почати краще з розгорнутого аналізу крові.

«З цього аналізу прекрасно відбивається, дивлячись, які показники ми оцінюємо: вірусна інфекція, чи приєднується вже бактеріальна інфекція. Є якісь зміни за фактом згортання. Якщо є можливість, було б, звичайно, непогано здати прокальцитонін. Це маркер бактеріального запалення, подивитися реактивний білок, особливо в динаміці. І показники Д-димер, кауголограмма», — пояснює пульмонологиня вищої категорії Наталія Ткачук.

Тривала підвищена температура сигналізує про боротьбу імунітету з коронавірусом, пояснює експертка. Та пильнувати треба постійно! Якщо температура зростає, і її не вдається збити жарознижувальними, а сатурація нижча за 90-то — це вже сигнали для швидкої допомоги!

«Найелементарніший показник, що вдома будь-яка людина може порахувати, — це частота дихальних рухів, ось те, що суб'єктивно люди оцінюють як задишку. Якщо частота дихальних рухів вдих-видих на хвилину більше 30-ти, то це стовідсотковий показник для госпіталізації», — пояснює лікарка.

Людям важливо знати якомога більше про перебіг Covid-19. Особливо від фахівця із тридцятирічним досвідом.

Наталія Ткачук, пульмонологиня вищої категорії, приєдналася до проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря". Протягом півроку провідні медики та вчені розповідають під час трансляцій про подолання коронавірусу. Відео вже зацікавило понад п’ять мільйонів глядачів.

«"Запитай у лікаря" реалізується в межах програми "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Це наймасштабніша приватна ініціатива. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати хворобу», — підкреслює представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.
 
Поділитися: