"Запитай у лікаря”: яка ефективність від вакцини та жорсткого карантину?

26 січня, 23:03
"Запитай у лікаря”: яка ефективність від вакцини та жорсткого карантину? - фото 1

Фонд Ріната Ахметова і телеканал "Україна" продовжують проєкт "Запитай у лікаря”. На сьогодні учасниками ефіру стали 10 провідних фахівців української медицини.

Більше половини українців не готові вакцинуватися від коронавірусу, навіть якщо щеплення будуть безкоштовними. А епідеміологи наголошують: вакцинація — єдиний шлях подолати пандемію. Про ефективність профілактичних заходів та про те, як знизити тривожність, якщо вже захворів на Covid-19, — далі.

Юлія перехворіла на Covid-19 кілька місяців тому. Та деякі симптоми і досі даються взнаки. Каже: не засмучуватися з цього приводу допомагає почуття гумору та розуміння, що ж насправді відбувається в організмі.

«Ясність і знання дуже сильно знімають тривогу. Мене, наприклад, дуже сильно підтримувало те, що я дуже добре зрозуміла, як працює вірус, що з ним відбувається, що, по факту, специфічного лікування — немає», — розповідає психотерапевтка Юлія Бережна.

Психотерапевтка за фахом, Юлія тепер знає про коронавірусну недугу майже все. Єдине, що турбує, — не хочеться хворіти повторно.

«Вакцинація ця... Нормальних досліджень не було. Начебто, це панацея і було б круто, якби вона працювала. Але це питання турбує», — зазначає психотерапевтка Юлія Бережна.

Вакцинація — єдиний спосіб зупинити пандемію, — запевняють фахівці.

«Сьогодні в Україні є проблематика — це не забезпечення вакциною, а сама вакцинація. Рівень вакцинації проти обов'язкових вакцин — це і поліомієліт, і дифтерія, і кір — коливалася від 40 до 60 відсотків, при нормативі 95 відсотків», — говорить начальник головного управління Держпродспоживслужби у Києві, єпідеміолог Олег Рубан.

Як наслідок — у країні зафіксовані випадки і поліомієліту, і дифтерії. А із захворюваності на кір Україна — європейський лідер.

«Сьогодні у нас будуть масові відмови від вакцинації проти коронавірусу. Але сьогодні це є єдиний цивілізований шлях зниження агресивності епідемії», — додає єпідеміолог.

На запитання про ефективність вакцинації, локдауну та інших протиепідемічних заходів під час прямої трансляції відповів начальник управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

«Лайт-версія локдауну, але він ефективний, тому що у нас не іде поширення інфекції саме в організованих колективах», — говорить Олег Рубан.

Щотижня у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" експерти-медики діляться своїм досвідом щодо лікування та профілактики коронавірусу.

«Фонд Ріната Ахметова і телеканал "Україна" продовжують проєкт "Запитай у лікаря”. На сьогодні учасниками ефіру стали 10 провідних фахівців української медицини. Проєкт загалом подивилися понад мільйон глядачів», — каже директорка департаменту комунікаций Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Повну версію трансляції можна переглянути на сторінках Фонду Ріната Ахметова у соціальних мережах.

«Це здорово, що це хтось робить. Показують живих людей, які хворіють, і хтось пояснює, що робити. Це завжди заспокоює і дає якусь опору. Це дуже важливо», — робить висновок психотерапевтка Юлія Бережна.

 

 
Поділитися: