"Запитай у лікаря": як вберегти психіку після COVID-19?

Часто після перенесеної хвороби психіка людина стає нестабільною, з’являється дратівливість, агресія. Як з цим боротися?

Як зберегти психіку після коронавірусу? Чому люди заводяться з півоберта — в супермаркетах, в маршрутках, і просто надворі. Здивуєтесь! Так кожен скидає напругу. Адже недосип та дратівливість — кара постковідного синдрому. Як заспокоїтись? Поради фахівців — далі.

Постпандемічна історія затягується надовго. Людей, що не можуть дати ради своїм емоціям, дедалі більшає. Кричите на чоловіка чи дружину? Повсякчас невдоволені поведінкою дітей? Що ж... Так ваша психіка кличе на допомогу.

«Усі говорять: важко працювати. Важко сконцентруватися. Нав'язливі думки. Соціальні страхи. Парадокс: що тяжча форма коронавірусу, то людина потім спокійніша. Але це — ненадовго», — зазначає Олег Чабан, президент Всеукраїнської асоціації психосоматичної медицини.

Олег Чабан уже не вперше дає поради українцям у межах проєкту "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова, який продовжує щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України.

«За весь час виходу в ефір "Запитай у лікаря" контекст проєкту переглянули понад 21 мільйон разів. "Запитай у лікаря" — це частина проєкту боротьби із COVID-19 в Україні. Рінат Ахметов виділив близько п'ятисот мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом», — каже Володимир Капустін, представник Фонду Ріната Ахметова.

Стрес, як і Сovid, зараз також передається. Звісно, не фізично. Але ми стаємо дуже чутливими до настроїв інших людей чи будь-якої негативної інформації. Тож не зволікайте. Звертайтеся до психологів. А ще — дотримуйте режиму сну та харчування. Адже продукти здатні покращити настрій.

«Якраз іде мова про те, де є ельтриптофан, їх дуже багато. Навіть цільнозерновий хліб — це також ельтриптофан. Бобові — це ельтриптофан. М'ясо — це ельтриптофан. А от глюказа — вже ні. Шоколадка — це вже ні. Тому дайте ці речовини, з яких в кішкивнику створиться сиротонін, а він добереться до мозку, це гормон щастя, і, до речі, серотонін має безпосереднє відношення до сну», — каже Олег Чабан.

Майже годину глядачі безперервно ставили запитання експерту. Олег Чабан не встиг відповісти на всі, тож далі буде.

«Коли мене запрошують на подібні проєкти, я завжди підтримую, тому що це і є психоосвіта. В мене вже не вперше співпраця з Фондом Ріната Ахметова, і я вважаю, що подібні проєкти, які робить цей Фонд, — він заслуговує лише подяки і просування, і поширення різних спеціалістів», — зазначає Олег Чабан.

Раніше ми писали, що українці зможуть отримати 500 гривень за третю дозу вакцини.

Реклама

Реклама