"Запитай у лікаря": все, що потрібно знати про вакцинацію проти коронавірусу

26 лютого, 14:38
На фото: Алла Мироненко - фото 1
На фото: Алла Мироненко

На поширені запитання відповіла докторка медичних наук, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського Алла Мироненко.

Перш за все експертка розповіла, чи несуть вакцини загрозу організму.

Вона зазначила, що не варто побоюватися наслідків вакцинації:

– Найшвидшим результатом можуть бути алергічні реакції. Для будь-якої вакцини швидка реакція такого типу означає, що пацієнт має бути під наглядом лікаря. У кого спостерігається така реакція, вакцинація не пропонується взагалі.

Що стосується вакцинації тих, хто вже перехворів коронавірусом, лікарка підкреслила:

– Згідно з даними ВООЗ, перші пів року після зараження вакцинація точно не потрібна. Але далі питання не вивчено досі. Втім, якщо вакцина якісна, то шкоди здоров'ю не буде.

Експертка зазначила, що у людини може бути вроджений імунітет від хвороби. Але покладатися на це не варто.

«Дійсно, і про це зараз багато пишуть, є вроджений імунітет. На жаль, у нас зараз немає необхідних лабораторних методів, щоб точно сказати: є в людини вроджений імунітет чи ні. Однак дослідження показали, що більше половини українців "стикалися" з цим вірусом. Тобто люди хворіють цілими родинами, але це пройшло непоміченим. Тобто з половини населення, котре не хворіло, є групи ризику, і нам є, кого щеплювати», – підкреслила Алла Мироненко.

Вона також зазначила, що дітей зараз вакцинувати не будуть:

– До 18 років щеплення від коронавірусу не робляться. У такому віці захворювання може навіть пройти непомітно. Тому дітей поки масово не вакцинують, адже у них це проходить, як звичайна гостра респіраторна інфекція.

Експертка також спростувала точку зору "атеїстів від вакцинації".

– Ми бачимо, що у світі вже щеплено мільйони, і нікого не вбили. Це страхи, далекі від цивілізованого світу. Інша справа, що тільки з часом стане зрозуміло, яка вакцина діє від коронавірусу, а яка буде короткочасною. Те, що ми бачимо в західних областях, у мене є підозра щодо приходу британського штаму вірусу. Але створені на сьогодні вакцини захищають, зокрема, і від нього», – підкреслила Алла Мироненко.
Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: