"Запитай у лікаря": українські вчені вже досліджують коронавірус на Прикарпатті

02 березня, 21:48
"Запитай у лікаря": українські вчені вже досліджують коронавірус на Прикарпатті - фото 1

Вивчають, чи є там британські мутації та чи змінився вірус за останні два місяці. Всі дані направлять до Центру громадського здоров'я. У січні незначні зміни вірусу були, але нові властивості можуть виникнути в будь-який момент. Чи вплине мутація на ефективність вакцинації?

Усі дані із зараження Covid-19 на Прикарпатті збирає лабораторія Інституту епідеміології. Алла Міроненко разом із колегами досліджує всі нюанси інфікування. Найголовніше запитання — чи є нові штами в Україні?

Раніше інститут досліджував віруси грипу та респіраторні інфекції. Але зараз грипу в країні просто немає. Фахівці пов'язують це з обмеженням перетину кордону та масковим режимом. А ось щодо коронавірусу, то, можливо, виявлять і український штам. Взагалі нові мутації можуть спричинити неефективність будь-якої вакцини.

«Вірус змінився, а вакцина зроблена до старого штаму. І якщо вакцина не працює до нового штаму, значить це вже критичні зміни», — говорить завідувачка відділу респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології ім. Громишевського Алла Міроненко.

Натепер вакцина, завезена в Україну, працює щодо всіх штамів ковіду, — запевняє Алла Міроненко. Останні дослідження у січні показали, що британського вірусу в нас не було. Як ситуація зміниться далі — невідомо. А ось щодо дітей, то їх щеплювати не варто.

Це актуальні запитання для українців, на які Алла Мироненко відповіла під час прямого ефіру проєкту Фонду Ріната Ахметова. Одне з найболючіших — чи варто боятися британського штаму тим, хто вже перехворів на Covid-19?

«У них від цих вірусів є перехресний імунітет. Нова хвиля не буде такою інтенсивною, як була», — додала Алла Міроненко.

Проєкт "Запитай у лікаря" існує вже понад три місяці.

«Глядачами проєкту "Запитай у лікаря" стали вже понад три з половиною мільйони людей, і інтерес до онлайн-зустрічей із провідними лікарями країни постійно зростає. В якості експертів вже виступили 15 автортитетних медиків — анестезіологів, епідеміологів, терапевтів та педіатрів», — говорить директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Кожен ефір важливий для людей, адже не в усіх є доступ до висококваліфікованих фахівців.

«Проєкт Фонду Ріната Ахметова, звичайно, дуже важливий для всіх із метою просвіти населення. Цей проєкт допоможе правильно прийняти рішення — вакцинуватися чи ні, наприклад, що потрібно вчасно звернутися до лікаря, а не чекати, поки ж пройде. Тобто в підсумки це повинно допомогти збільшити тривалість життя в нашій країні і скоротити смертність від інфекційних, зокрема, хвороб», — резюмувала Алла Міроненко.

І наприкінці — добрі новини: Алла Міроненко радить подорожувати тим, хто перехворів на коронавірус. Небезпеки це не становить.

Поділитися: