"Запитай у лікаря": про коронавірус та його перебіг розповіла інфекціоністка

27 квітня, 20:58
"Запитай у лікаря": про коронавірус та його перебіг розповіла інфекціоністка - фото 1

Більшість пацієнтів Євгенії Менжуліної — молоді чоловіки без хронічних захворювань. Адже працює вона у медцентрі, де лікують від коронавірусу рятувальників.

«Тобто такий імунологічний феномен, коли вірусні захворювання в молодих протікають по такому гіпер-принципу: коли клінічні ознаки дуже яскраві, швидкість розвитку захворювання висока. На жаль, ускладнення теж розвиваються дуже важкі», — говорить інфекціоністка, начальниця відділення Медцентру держслужби України з надзвичайних ситуацій Євгенія Менжуліна.

Вірус, помічає із власного досвіду лікарка, вражає не тільки легені. Все частіше пацієнти скаржаться, що наче увесь організм "розсипається".

Хвороба, у багатьох випадках, не минає без наслідків, додає інфекціоністка. Проявляє та загострює усі недуги, що колись непокоїли людину.

«Тобто кожна людина в принципі знає по собі. Та там майже всі гастритики, майже у всіх є проблеми із шлунково-кишковим трактом, 98 % — це ураження нервової системи, імуністичні. Тобто люди погано сплять, стресовий чинник. На сьогодні ми бачимо дійсно: кількість депресій постковідних просто зашкалює», — додала Євгенія Менжуліна.

Днями Євгенія Менжуліна стала двадцять третьою експерткою сумісного проєкту Фонду Ріната Ахметова и телеканалу "Україна" "Запитай у лікаря".

«Вірус мутує щогодини, скажімо так. Але це не означає, що він щогодини стає якимось більш і більш страшним. А ось уже проциркулював у певній популяції, набравши вже певних властивостей, він мутує вже більш серйозно, отоді ми вже отримуємо штам, який викликає вже повторні якісь захворювання», — зазначила інфекціоністка.

Відео проєкту "Запитай у лікаря" глядачі переглянули уже понад шість мільйонів разів. Експерти рубрики — провідні спеціалісти у терапії COVID-19, вчені, епідеміологи.

«Переглянути записи онлайн-трансляцій можна на Youtube-каналі і сторінці Фейсбук Фонду Ріната Ахметова. А під час прямих ефірів можна поставити ваші запитання й отримати прості зрозумілі відповіді фахівців, яким можна довіряти», — каже представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Отримати відповідь від експерта онлайн можна щосереди.

Поділитися: