"Запитай у лікаря": нейрохірург розповів про небезпеку взаємодії COVID-19 та інсульту

"Запитай у лікаря": нейрохірург розповів про небезпеку взаємодії COVID-19 та інсульту - фото 1

COVID-19 — серед головних причин смертності українців. Поступається хіба що серцево-судинним хворобам. Наскільки небезпечним може бути поєднання коронавірусу та інсульту розповів нейрохірург Юрій Педаченко.

Нейрохірург Юрій Педаченко щороку робить сотні операцій і щоразу не має права на помилку.

Реклама

«Ситуації бувають різні, й уміння в екстремальній ситуації вчинити тим чи іншим чином визначає в кінцевому підсумку успішність хірурга», — говорить нейрохірург Інституту нейрохірургії імені А. П. Ромоданова Юрій Педаченко.

Наразі працює у спінальному відділенні. А ще допомагав людям із травмами мозку, нейроонкологією. Пандемія коронавірусу спровокувала нові виклики.

«За перше півріччя 2021 року померло на 60 тисяч українців більше, ніж за такий же період 2020 року. Не було ніяких інших чинників, ніж коронавірусна хвороба», — говорить він.

Імовірність інсульту після ковіду значно збільшується.

«Під час коронавірусного захворювання через ураження легень падає насичення крові киснем. Кров стає густою, вона не доходить до тканини мозку в тій кількості, в якій необхідно», — зазначає Педаченко.

Ковіду та інсульту легше запобігти, ніж лікувати, каже Юрій Педаченко. Радить стежити за станом здоров’я: вимірювати тиск, насиченість крові киснем. Тоді сумна статистика може змінитися.

«Кожного дня в країні відбувається від тисячі до двох тисяч важких серцево-судинних захворювань», — говорить лікар.

На розвиток захворювань серця та судин масштабна вакцинація проти ковіду — не впливатиме, запевняє нейрохірург. Препарати ретельно перевіряють.

«Лише коли буде визначено, що ризик інсультів, інфарктів, інших захворювань не збільшується, лише тоді вона виходить у загалі», — говорить нейрохірург.

Юрій Педаченко долучився до проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Хочу подякувати проєкту, бо дійсно це з моєї точку зору він має велику соціальну значущість», — говорить нейрохірург.

Онлайн-зустрічі з експертами — щотижневі. Вже організовано десятки трансляцій із провідними медиками країни.

«Переглянути записи попередніх трансляцій можна на digital-майданчиках Фонду Ріната Ахметова в Facebook або на YouTube. Загальне охоплення проєкту "Запитай у лікаря" — понад дванадцять мільйонів», — говорить представник Фонду Рітната Ахметова Володимир Капустін.

Реклама