Запитай у лікаря: лікар-терпевт розповіла про друге щеплення від COVID-19

Запитай у лікаря: лікар-терпевт розповіла про друге щеплення від COVID-19 - фото 1

І знову про вакцинацію! Коли щепитись вдруге - варіантів може бути кілька. У кожної вакцини - свій проміжок між першим та другим етапом.

А що робити, якщо саме в цей період ви захворієте на ковід? Саме про це ми запитали у лікаря-терапевта. Інформація змінюється щодня.

Стрімкий розвиток технологій існує паралельно зі швидкою мутацією нового для людства вірусу. Тож і вакцини, які розробляють за інноваційними методами, - не є остаточними.

«Всі три вакцини мають повторну ревакцинацію. Якщо ми говоримо про Pfizer - це рекомендація 21 день між першим і другим, якщо про Moderna - це 28 днів. Якщо про AstraZeneca. Зараз це рекомендація - 90 днів», - говорить лікар-терпевт, фахівчиня з клітинної терапії Катерина Комісаренко.

У період між цими двома етапами щеплення пацієнт може захворіти на ковід. Тоді слід чекати пів року. Але все ж таки – чим відрізняються три вакцини? Саме способом, у який їх виготовляють. І тільки Pfizer – з унікальною технологією.

«Вона має мікро-РНК - це шматочок генетичного матеріалу, і коли ця вакцина потрапляє в клітину вона дає певний код. Вона дає технічне завдання іншим клітинам виробляти антитіла, як ніби-то вони заразилися коронавірусної хворобою», - говорить лікар-терпевт, фахівчиня з клітинної терапії Катерина Комісаренко.

Катерина Комісаренко вважає, що не слід боятися будь-яких симптомів після того, як ви прищепилися. Дайте організму час виробити імунітет.

«Підвищення температури - це захисний механізм. Але вона має свої певні рамки. Тобто якщо 38, 38.3 - тоді це все сприятливо, ми її не збиваємо. Все, що вище, тоді ми збиваємо і навіть після вакцинації», - відзначає лікар-терпевт, фахівчиня з клітинної терапії Катерина Комісаренко.

І обов'язково після вакцинації треба бути на зв’язку із сімейним лікарем. Такі важливі для українців поради Катерина Комісаренко надала під час прямого ефіру в соцмережі Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря". Медик стала двадцять дев'ятим спікером у межах проєкту, який допомагає пересічним громадянам докладніше роз’яснити перебіг коронавірусної хвороби та її наслідки.

«Прямі ефіри з інфекціоністами, пульмонології, кардіологами, терапевтами, анестезіологами на Діджитал майданчиках Фонду вже подивилися понад дев'ять мільйонів разів», - каже представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Після кожного ефіру є багато глядачів, які не встигли отримати відповіді на запитання. Саме тому проєкт "Запитай у лікаря" продовжує роботу та запрошує всіх, у кого є бажання поспілкуватися з медиками напряму, взяти участь у майбутніх трансляціях. Вони відбуваються щосереди на сторінках Фонду Ріната Ахметова.

«Я вважаю, це прекрасна ініціатива, тому що ми повинні зі свого боку як медпрацівники, як лікарі повинні популяризувати доказову медицину, щоб наші пацієнти були відкриті до інформації медичного характеру, щоб їх це не лякало», - відзначає лікар-терпевт, фахівчиня з клітинної терапії Катерина Комісаренко.