"Запитай у лікаря": коли з’являться препарати від COVID-19?

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Препарат від ковіду вже є, і навіть декілька. Зараз тривають поглиблені дослідження. Нам залишається тільки дочекатися та уберегти себе. Такі поради надала українцям фахівець Наталія Виноград під час онлайн-зустрічі. Які ще новини у питаннях коронавірусу повідомила епідеміологиня?

Наталія Виноград працює завідувачкою кафедри у Львівському національному медичному університеті. За фахом — епідеміологиня. Жінка каже, що до нових епідемій медиків у світі готують заздалегідь.

«Ми знали, що буде якась проблема, вона надходила. За два роки до початку на сайті ВООЗ з'явився посібник "Реагування на агент ІКС". Було так названо. Там є підрозділ, який відповідає за організацію захисту від епідеміологічних загроз, і там настільки гарно було все описано, що можна було скористатися», — каже Наталія Виноград.

Паралельно зі створенням вакцини працюють і над ліками проти ковіду, які вже існують.

«Препарат буде. Препарат вже є і не один. Випуск уже пробних партій іде. Це все робиться. І це є той оптимізм, який може сказати: люди, повдягайте маски. Посидіть вдома. Дочекайтесь таблеток», — наголошує епідеміологиня.

Сенсаційна заява від Наталії Виноград сталася під час онлайн-конференції від Фонду Ріната Ахметова. Це унікальна платформа не тільки для звичайних людей, а й для медиків. Там можна обмінятися останньою інформацією як у дослідженнях, так і щодо реального стану справ на місцях.

Відео проєкту "Запитай у лікаря" в соцмережі вже переглянули понад шість із половиною мільйонів людей. Прямі ефіри проходять щотижня на офіційних сторінках Фонду Ріната Ахметова.

«Це дуже важливо. Це дуже потрібно, і не все може держава. У нас реально є обмежені можливості. Але кожен, хто сьогодні докладеться до того, і Фонд Ахметова, й інші, роблять святу справу. Він збереже чиюсь маму, чиюсь дитину. А що ще треба?» — каже медик.

 

Джерело: Фонд Ріната Ахметова