«Запитай у лікаря»: коли можна повернутися до спорту після коронавірусу?

04.12.2020, 20:05
«Запитай у лікаря»: коли можна повернутися до спорту після коронавірусу? - фото 1

Ми продовжуємо серію сюжетів «Запитай у лікаря». Цього разу на питання глядачів відповідав лікар Віталій Соколов, який зараз працює на передовій боротьби з коронавірусом.

Незважаючи на велику затребуваність за останні місяці, навантаження на апарати КТ не зросло.

«Для пацієнтів з коронавірусом необхідність КТ вкрай обмежена», - каже завідувач інфекційного відділення київської лікарні № 17 Віталій Соколов.

17-ту лікарню столиці медики називають незвичайною.

«У лікарні поєднуються майже не поєднувані проблеми. Ми займаємося окреме лікуванням пацієнтів з множинною поєднаною травмою протягом двадцяти років», - продовжує Віталій Соколов.

А коли оголосили пандемію, виявилося, що і до цього виклику медики готові. Пульмонологічне відділення працювало тут завжди.

«Нам було легше адаптуватися в коронавірусній пневмонії. Інші відділення продовжують працювати, так як вони ізольовані», - говорить завідувач інфекційного відділення київської лікарні № 17.

За час роботи із хворими на COVID-19 лікарі вже можуть розвіяти багато міфів.

«Негативний ПЛР-тест не гарантує відсутність захворювання», - вважає Віталій Соколов.

І це лише одна з оман, до якої схильні люди. Допомогти розібратися у ситуації можна завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря», експертом у якому став і Віталій Соколов.

«Ми бачимо, що проєкт «Запитай у лікаря» надзвичайно актуальний. Розуміємо, що у людей немає достовірної інформації, як себе поводити в такій безпрецентендній ситуації. Ми приємно здивовані, що люди дякують, вони нам пишуть, що цей проект потрібний, він актуальний і необхідний», - зазначила Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Щотижневі зустрічі із глядачами та підписниками свідчать: про COVID-19 відомо багато, але лишаються запитання без відповідей. Наприклад, коли чекати на противірусні ліки?

«Найближчим часом вкрай низька ймовірність, тому що вірусологічні дослідження дуже дорогі», - каже завідувач інфекційного відділення київської лікарні № 17 Віталій Соколов.

Окрема категорія запитань - про дітей. Наприклад, як визначити, що у малечі немає нюху?

«Як можна у дитини діагностувати відсутність нюху. Відсутність апетиту все-таки впливає на поведінку дитини і загальне самопочуття», - говорить Ольга Калашник, яка перехворіла на COVID-19.

Це важливе питання для мам, але медик радить надто не перейматися.

«Це не той симптом, на який варто звертати увагу. Може бути якісь особливо різкі запахи, які історичні викликали у дитини неприязнь, і він на це не реагує», - продовжує Віталій Соколов.

Одне з останніх запитань під час зустрічі – коли ж можна повернутися до спорту після одужання?

«Ми рекомендуємо терміни в два місяці. Якщо питання про активний спорт, про тригодинні навантаження, при яких ви витрачаєте в середньому від тисячі 2 000 кілокалорій», - відповідає інфекціоніст Віталій Соколов.

Утім за вірогідного впровадження локдауну ця порада може знадобитися хіба що за кілька місяців. А поки - бережіть себе та не втрачайте доброго гумору. Адже це - половина успіху та зміцнення імунітету.

Поділитися: