"Запитай у лікаря": Катерина Амосова розповіла про вакцинацію від Covid-19

"Запитай у лікаря": Катерина Амосова розповіла про вакцинацію від Covid-19 - фото 1

Чи можна вакцинуватися тим, хто страждає на серцево-судинні захворювання? Що робити, коли після Covid-19 все ще є зміни у легенях на КТ? І де краще брати вітамін Д з настанням літа? Поради з цих питань і не тільки ви зможете почути від видатної професорки — Катерини Амосової.

Світ уже багато знає про Covid-19 і може його лікувати. Такі нині оптимістичні прогнози у медиків щодо боротьби з тяжкими формами хвороби. Головне — не перебільшити з ліками.

Антикоагулянти. Ліки проти згортання крові. Їх не слід приймати самостійно. А всім, хто давно перехворів, Катерина Амосова рекомендує вакцинуватися. Хронічні захворювання серцево-судинної системи не є протипоказанням.

«Люди мають вакцинуватися, щоб захистити себе від тяжкого ковіду. І всі вакцини, які зараз є наявні у світі, вони працюють добре. Краще, ніж вакцини від грипу», — зазначила докторка медичних наук, професорка Катерина Амосова.

У Сполучених Штатах уже вакцинують підлітків. Фахівчиня поки що не радить переймати таку практику в Україні.

Такі змістовні відповіді можна було отримати напряму під час онлайн-зустрічі Фонду Ріната Ахметова. Людей хвилювало питання: що робити, якщо є задишка або хвороби легень уже після Covid-19? Треба додатково обстежитися. У разі пошкодження на знімках, не слід одразу хвилюватися.

«Після видужання пацієнта з ковід-пневмонією зміни на КТ так само як і зміни на звичайній рентгенографії легень залишаються ще декілька тижнів», — додала Катерина Амосова.

Є випадки, коли медики припиняють лікування антибіотиками, не чекаючи, доки ці зміни зникнуть. Пацієнтам із хронічними хворобами серця рекомендують консультацію з кардіологом. Якщо є запитання щодо ковіду, долучайтеся до трансляцій Фонду Ріната Ахметова у соцмережах. Професорка Катерина Амосова — 28 гість проєкту "Запитай у лікаря".

Фахівчиня впевнена: підтримка благодійників під час пандемії дуже важлива, як і настрій. На дворі літо, тож тривалі прогулянки та сміх не завадять. І вітамін Д не слід купувати, адже можна отримати його природним шляхом.