"Запитай у лікаря": інфекціоністка з Києва Євгенія Менжуліна розповіла про COVID-19

"Запитай у лікаря": інфекціоністка з Києва Євгенія Менжуліна розповіла про COVID-19 - фото 1

Коронавірус набирає обертів у мегаполісах, але збавляє темпи у сільських глибинках. Там випадків із тяжким перебігом хвороби у рази менше, ніж серед містян, стверджують інфекціоністи.

Та всім пацієнтам радять не втрачати самокритичності за перших симптомів вірусної пневмонії. І ретельно відстежувати свій стан.

Реклама

Медики кажуть, в усамітнених селах хворих саме з тяжким перебігом COVID-19 — значно менше, ніж у містах. Інфекціонистка з Києва Євгенія Менжуліна пояснює, чому віруси такі нещадні до містян.

«Ми постійно одне одному щось передаємо, якусь інфекцію достатньо у великій кількості: той чхнув, той кашлянув. А що відбувається у селі? У них тільки своя ізольована громада, і оцей один нещасний вірус один до одного поки дійде. І грубо кажучи: якщо перший захворіє важко, то другий там, трошки легше, тому що вже він передасть менше», — говорить Євгенія Менжуліна.

Та ця схема не завжди спрацьовує, коли люди мають "букет" хронічних захворювань або надто поважний вік. У такому організмі вірусу є, де розгулятися. Один із найтяжчих наслідків — тромбози.

«Люди продовжують специфічну терапію після виписки, і контролюється це теж певними аналізами, які призначає лікуючий лікар, так само як і формулює дозування усіх цих препаратів. Самостійно їх скасовувати, збільшувати або зменшувати дозування в жодному разі не можна!» — додає Євгенія Менжуліна.

Днями лікарка приєдналася до проєкту, присвяченого боротьбі з COVID-19. Щосереди експерти під час прямої трансляції відповідають на запитання глядачів.

«Спільний проєкт Фонду Ріната Ахметова і телеканалу "Україна" "Запитай у лікаря" покликаний розповісти глядачам про лікування і профілактики COVID-19. Це — і як вчасно виявляти хворобу, які методи лікування застосовувати, як вести себе при загостренні хронічних захворювань», — говорить представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Найпоширеніші запитання до експертки — тяжкість перебігу хвороби. На стан пацієнта, упевнена лікарка, впливає... відсутність самокритики.

Повну трансляцію "Запитай у лікаря" можна подивитися на YouТube-каналі та сторінці Facebook Фонду Ріната Ахметова. Відео проєкту вже переглянули понад шість із половиною мільйонів разів.

Реклама