«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: розвіяти міфи про вакцинацію

Проєкт «Запитай у лікаря». Фото: Фонд Ріната Ахметова  - фото 1
Проєкт «Запитай у лікаря». Фото: Фонд Ріната Ахметова

Через загострення коронавірусної хвороби, фонд Ріната Ахметова продовжує у прямому ефірі розповідати українцям про профілактику та лікування COVID-19. Провідні медичні фахівці країни відповідають на актуальні питання глядачів про хворобу.

Новим гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікара» став імунолог, доцент кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук, головний імунолог Національної медичної палати України Олег Назар.

Новим гостем став Олег Назар - фото 195786

Новим гостем став Олег Назар
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Він розповів, що після того, як людина перехворіла на коронавірус, краще робити щеплення через три місяці.

«Якщо людина перехворіла, то орієнтовно можна робити щеплення через три місяці. Або краще вчинити так: через два-три місяці виміряти рівень антитіл і якщо він високий, то вакцинація переноситься ще на місяць-два. Тоді користь від вакцини буде більшою», – пояснив Олег Назар.

Експерт нагадав, що перед вакцинацією людина повинна бути здоровою: без підвищеної температури, запальних процесів на ГРВІ та іншого.

Він також розповів, що зараз у медичному співтоваристві немає єдиної думки щодо необхідності повторного щеплення або ревакцинації. Лікар додав, що нові штами коронавірусу практично не загрожують тим, хто вже перехворів.

«У такому разі людина отримує повний набір антигенів вірусу: як поверхових, так і ядерних. Але саме ядро не змінюється. Це означає, що існують певні білки й антигени, які не піддаються мутаціям і залишаються в будь-якому штамі. Тобто перенесена хвороба – це свого роду «жива вакцинація», – пояснив імунолог.

Також лікар пояснив, що хвороба може протікати по-різному навіть у членів однієї сім'ї, це залежить від поточного стану імунної системи, оскільки у одного члена сім'ї імунітет може бути сильнішим, ніж в іншого.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склали понад 19 млн. Раніше експертами ефірів були фахівці різних профілів медицини, такі як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Подивитися трансляцію можна в Facebook або YouTube - фото 195785

Подивитися трансляцію можна в Facebook або YouTube
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Реклама

Реклама