"Запитай у лікаря": епідеміологиня Алла Міроненко розповіла про коронавірус і вакцинацію

05 березня, 21:21
"Запитай у лікаря": епідеміологиня Алла Міроненко розповіла про коронавірус і вакцинацію - фото 1

Коли настане чергова хвиля коронавірусу, чи захистить вакцинація від видів, що мутують, — поради та життєво важливу інформацію українцям надають провідні епідеміологи країни. Вони долучилися до онлайн-проєкту, яким зацікавилися мільйони людей. Про глядачів та експертів розповімо далі.

Пані Параскева ретельно готувалася до можливого захворювання на коронавірусну інфекцію. Заходи безпеки, здорове харчування — сподівалася це допоможе (зміцнювала свій імунітет, щоб організм легше переніс хворобу, — прим. ред.).

Але раптом стало зле. А згодом підтвердився діагноз, який мають уже мільйони, — "коронавірус".

Каже: найімовірніше, заразилася в потязі, коли їхала із села додому в Чернігів.

«А в поїзді їдуть і в масках, хто без масок — і зовсім не слухають зауважень», — говорить жителька Чернігова Параскева Сидоренко.

Під час хвороби були і висока температура, і біль у грудях. Лікування затягнулося.

Минуло вже декілька місяців, як Параскева Макарівна одужала. І тепер у неї є підозра, що хвороба не минула без наслідків.

«Просипаюсь уночі — мені не спиться. І я хочу в лікаря проконсультуватися: чи то ковід так діє, чи вже в мене вік мій», — додає Параскева Сидоренко.

Щоб мільйони українців знайшли відповіді на свої запитання, створено онлайн-проєкт "Запитай у лікаря". Його реалізують у межах масштабної програми "Рінат Ахметов – порятунок життів".

«За чотири місяці існування проєкту, медики детально розповіли про симптоматику коронавірусу, методах лікування цієї хвороби, та постковідну реабілітацію. А також спростували безліч міфів про хворобу», — каже директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Епідеміологиня Алла Міроненко під час онлайн-розмови говорить про особливості вакцинації та нові штами коронавірусу.

«У західних областях, у мене є великі побоювання, що це прийшов до нас більш контагіозний британський штам, але оці вакцини, що зараз є, захищають від британського штаму також», — говорить завідувачка відділу респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології ім. Громашевського Алла Міроненко.

За її підрахунками, нині в Україні закінчується лише перша хвиля захворюваності. Восени варто чекати на другу, а третьої — найімовірніше не буде.

Онлайн-зустрічі з експертами — щотижневі. Повну версію цього ефіру можна побачити на сторінках Фонду Ріната Ахметова у соціальних мережах. Загальна аудиторія проєкту — мільйони глядачів.

«Цей проєкт дає можливість отримати відповідь від фахівців. І, я думаю, це важливо для всіх. Щоб не було паніки в населення, це важливо — отримати консультацію фахівця», — додала Алла Міроненко.
Поділитися: