Запитай у лікаря: чим небезпечний коронавірус для вагітних жінок

Запитай у лікаря: чим небезпечний коронавірус для вагітних жінок - фото 1

Коронавірус став агресивним до жінок, які чекають на появу дитини! А вагітність робить жіночий організм більш вразливим до тяжкого перебігу інфекції.

Профілактичних заходів слід вжити ще на етапі планування дитини, вважають лікарі. Детальніше — у нашому сюжеті.

Київ. Міський центр репродуктивної та перинатальної медицини у Києві від початку пандемії офіційно приймає вагітних, які захворіли на ковід. Та насправді, каже директор закладу, перша пацієнтка з коронавірусною інфекцією опинилась у них за кілька місяців до оголошення карантину в Україні.

«Одна з наших пацієнток в січні минулого року, яка лежала у нас з незрозумілою клінічною картиною, після виписки розплакалась і сказала, що перед Новим роком приїхала з Уханя», — говорить директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Камінський.

Вагітних, які підхопили коронавірус, стає дедалі більше. І якщо раніше лікарі пологових будинків вважали, що вірус не становить небезпеки для їхніх пацієнток, зараз ситуація змінилася.

«Вагітні, на превеликий жаль, стали категорією, яка страждає від цієї хвороби. І на превеликий жаль, достатньо багато жінок під час вагітності від цієї хвороби померли в Україні», — говорить директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Камінський.

Найефективніший спосіб захистити себе від ковіду та його непередбачуваних наслідків – вакцинуватися до вагітності, запевняє лікар.

«Якщо уже є вагітність — треба берегтися, щоб не захворіти. Значить тоді всі оточуючі, ті, хто контактує з вагітною, мають щеплення зробити», — говорить В’ячеслав Камінський.

Чи можна імунізуватися, коли вже носиш дитя під серцем – директор київського центру репродуктивної та перинатальної медицини розповідав під час онлайн-трансляції у Фонді Ріната Ахметова.

«На сьогодні можна сказати, що під час вагітності теж можна щепитися, але стверджувати це в мене нема поки що підстав», — зазначає В’ячеслав Камінський.

Ті випадки, коли жінки мають високий ризик заразитися коронавірусом під час вагітності, треба розглядати окремо.

«Людина працює, наприклад, в ковідній лікарні медсестрою. А інша людина працює у супермаркеті. Тоді вже треба зважувати цей ризик з можливим захворюванням і ускладненнями. Тоді однозначно краще вакцинуватися», — каже він.

В'ячеслав Камінський став одним із понад 30 експертів проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря».

«Це надзвичайно важливий проєкт. Самолікування і нерозуміння багатьох речей медичних призводить до помилок. А інформація повинна бути достовірною, чіткою, професійною й тоді людина краще, відповідальніше приймає рішення відносно себе і відносно своїх близьких», — відзначив В’ячеслав Камінський.

Відео проєкту в соцмережах переглянули вже понад десять мільйонів разів.

Реклама

Реклама