“Запитай у лікаря”: чим небезпечний грип у розпал пандемії COVID-19?

В країні значно побільшало хворих на грип. Підчепити і його і COVID одночасно — можливо, кажуть лікарі. Перший пік захворюваності, за прогнозами епідеміологів, уже за тиждень. Атакуватиме грип і після новорічних свят.

На вакцинацію від коронавірусу в лікарнях вишукуються кілометрові черги. А ось щепитися від грипу охочих набагато менше. І дарма, попереджає епідеміологиня Людмила Мухарська. Адже існує ймовірність захворіти на коронавірус та грип одночасно.

«Ми знаємо, що минулого року грипу майже не було. Саме тому, що з’явився ковід, і він, дійсно, превалював над вірусами грипу. Але сьогодні ситуація дещо змінилися. Грип в Україні вже фіксується, і він буде. Тому інколи питають: чи потрібно вакцинуватися від грипу? Так, потрібно», — коментує лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Також медик нагадує: перебіг грипу може бути тяжким. Навіть трапляються летальні випадки. У зоні ризику — вагітні, люди поважного віку, та ті, хто має багато хронічних недуг. Першого піку захворюваності слід очікувати в середині грудня. Другого — після різдвяних канікул.

«Люди роз'їжджаються, вони змінюють колективи. Потім усі одночасно повертаються у десятих числах січня, і десь через тиждень-два може відбутися зростання захворюваності», — пояснює лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Імунітет від грипу формується вже за тиждень після щеплення. Тож вакцинуватися слід якомога раніше. Та якщо не встигли захистити себе восени — не проблема.

«Якщо людина навіть у січні не перехворіла ще на грип, але є ризик, що вона перехворіє, можна вакцинуватися!» — зазначає лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Корисні поради щодо вакцинації фахівчиня надає під час трансляції "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. Адже з перших днів пандемії найбільша благодійна організація країни оперативно долучилася до боротьби з ковідом. Що врятувало від смерті приблизно півтора мільйона людей.

«Засновник Фонду Рінат Ахметов на боротьбу з коронавірусом спрямував майже пів мільярда гривень. Понад пів тисячі медичних установ по всій країні отримали понад тисячу одиниць різного медичного обладнання», — розповідає представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

Щодо нового штаму коронавірусу епідеміологиня закликає не панікувати. Зокрема, в "Омікрона" мутацій у рази більше за решту. Тож постає запитання: чи дієві проти нього сучасні вакцини?

«На сьогодні поки що зарано говорити. Це питання вивчається. Але як кажуть виробники вакцин, відповідь буде дуже скоро», — заспокоює лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Реклама

Реклама