Запалили свічки й помолилися: у Дніпрі вшанували пам’ять жертв Голокосту

Запалили свічки й помолилися: у Дніпрі вшанували пам’ять жертв Голокосту - фото 1

У Дніпрі відзначили День пам’яті жертв Голокосту та провели церемонію вшанування загиблих.

У Дніпрі відзначили День пам’яті жертв Голокосту. Провели церемонію вшанування загиблих. Запалили свічки, прочитали молитву. Скорботний захід відвідала заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольга Горб.

«Схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів. Важко навіть уявити жахіття Голокосту. Та болісний урок, який винесло людство з цієї трагедії, потрібно пам’ятати кожного дня. Через освіту доносити до підростаючого покоління реальну історію», – зазначила Ольга Горб.

Вшанувати памёять загиблих зібралися у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Згадали події 27 січня 1945 року. Тоді війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Цю дату обрали для відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Голокосту, що з англійської перекладається як всеспалення.

«Голокост – частина української історії. Так само як і Голодомор 1932-33 років, як злочинна депортація кримських татар. Розповідати про ті події варто так, щоб вони потрапляли у саму душу. Ми не просто пам’ятаємо, а намагаємося робити цю пам’ять живою», – сказав директор Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак.

За офіційними даними, протягом Голокосту було вбито 6 млн євреїв. Людей, яким ставили в провину сам факт їхнього існування.

У пам’ять про них прозвучала молитва, а ще запалили свічки.

«Мені завжди було цікаво, чому люди можуть робити жахливі вчинки. Одного разу я почув цікаву думку. Мені відповіли, що у кожного є дві душі – божественна й тваринна. Коли людина «вимикає» першу, то здатна на звірства. Такі, як Голокост», – розповів директор Благодійного фонду «Дніпропетровська єврейська община» Зеліг Бреза.

Географія геноциду охопила й всі регіони Україні. На Дніпропетровщині під час окупації винищили 35 тис євреїв.

Реклама

Реклама