Залишити металобрухт у країні: народні депутати пропонують високе мито на експорт лому

02 квітня, 17:31
Залишити металобрухт у країні: народні депутати пропонують високе мито на експорт лому - фото 1

Залишити більше металобрухту в країні хочуть народні депутати. Пропонують ще на п’ять років продовжити високе мито на експорт лому — 58 євро на кожній тонні. На заводах — за. А от у компаніях, які збирають та переробляють брухт, — проти.

Для чого країні потрібне використане залізо і чому депутати не хочуть, аби його продавали закордон? Деталі знають наші журналісти.

Сталева клешня перевантажувача відправляє металобрухт на подрібнення. Усе, що подрібнили вагонами, йде на металургійні заводи.

Аби український лом і далі надходив українським металургам, а не закордонним, депутати вирішили подовжити мито на його експорт. І зареєстрували законопроєкт. Та власники металозвалищ — проти, бо втратять гроші.

Металурги ж навпаки — просять залишити все, як є. І мито теж. Бо ж коли його не було — наш брухт вагонами відправляли на іноземні заводи. Ті — працювали, а наші — простоювали.

«До введення підвищеного мита дефіцит металобрухту становив 20% — це означає, що не було вироблено 3–4 мільйони тонн сталі, небілої отримано півтора–два мільярди доларів виручки, бюджет не дорахувався десятків мільйонів гривень, і робочі місця були під питанням. Якщо не буде прийнятий цей законопроєкт, ми знову повернемося до цієї ситуації», — говорить президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Усе своє вигідніше залишити вдома, — порахували законотворці у профільному комітеті.

«Це в принципі стратегічна сировина на сьогодні. Коли ми говоримо про те, що ми запускатимемо нові оборонні підприємства, то ми розуміємо, що попит у металургійній продукції буде підвищуватися. Доведеться переходити на нові технології на електросталеплавильне виробництво, а це означитиме, що все більше й більше потреби буде виникати у наших заводах у використанні саме металобрухту», — каже членкиня Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

Що сировина стратегічна, не сперечаються ні на звалищі, ні на заводах. Що правки в законопроєкт теж будуть, депутати знають. І готуються відстоювати інтереси країни.

Поділитися: