Закінчив автошколу — а права отримаєш наприкінці року

Закінчив автошколу — а права отримаєш наприкінці року - фото 1

На водійське посвідчення чи реєстрацію авто можна чекати місяцями, — скаржаться дніпряни. Все через карантин у сервісних центрах. Коли ж вони обіцяють запрацювати у звичайному режимі?

Юлія тільки-но завершила навчання в автошколі. Зараз їй залишається лише чекати, коли призначать іспит у сервісному центрі. Та дуже хвилюється, що за кермо новенького авто сісти зможе не скоро.

«Звичайно ж хочеться якомога швидше отримати водійське посвідчення, оскільки є машина в родині, хочеться вже їздити. Але, з огляду на ситуацію, я розумію, що я як студентка автошколи нічого не можу зробити, буду чекати своєї черги, своєго складання іспиту», — говорить Юлія Донгаузер, яка закінчила автошколу.

Інструктор автошколи каже: не всі учні спокійно реагують на ситуацію.

«Не розуміють, не хочуть слухати, приходять, починають скандалити забирати гроші, є люди, які, не соромлячись, кажуть: поверніть всі гроші, ні — я нацькую на вас усіх родичів», — скаржиться інструктор автошколи Микита Нем'ятий.

Він додає: раніше скласти іспит можна було вже наступного дня після завершення навчання в автошколі. Тепер це щонайменше місяць.

У сервісному центрі вже працюють у звичайному режимі. Кажуть, що черги є. Проте не лише через епідемію коронавірусу, а й через нові правила складання практичного іспиту, які запрацювали з липня. Майбутній водій спочатку їздить на майданчику, потім — містом.

«Додалось у нас обмеження щодо прийняття іспиту, практичний іспит на майданчику має тривати не менше 10 хвилин, і в умовах міста не менше 30 хвилин. Увесь процес складання іспиту фіксується на відео, і це відео зберігається протягом трьох місяців», — говорить адміністратор сервісного центру Артем Скітенко.

Сьогодні іспит складає Кирило. Хлопець управно їздить майданчиком, каже: багато практикувався, тож для нього це не проблема.

Тим часом Юрій лише готується складати теоретичний іспит. Хлопець чекав на нього понад місяць, тому дуже хвилюється.

У сервісному центрі пояснюють: дотримуються карантинних обмежень, тому одночасно складати іспит можуть лише 5 осіб. У класі вони перебувають у масках, а своєї черги чекають на вулиці.

«На теоретичний іспит немає черги, тому що він якось швидше, швидше проходить, поки 5 осіб завели, поки розписалисья, перевірили документи, воно швидше йде ніж на практичному іспиті», — каже головний спеціаліст сервісного центру Костянтин Вінніченко.

У сервісних центрах Дніпра — по декілька інструкторів. Тож за день у кожному можуть прийняти іспит щонайменще у тридцятьох майбутніх водіїв. Черги розписані на два тижні наперед.

Реклама