Дніпрянка передала до музею з десяток старовинних речей

Дніпрянка передала до музею з десяток старовинних речей - фото 1

Дніпрянка принесла до історичного музею з десяток старовинних речей, які знайшла просто у себе на балконі. Жінка каже: навіть не згадає, скільки вони там лежать. Радянські газети, столітні рушники, скатертини, вишиті вручну, — все це її родина збирала поколіннями.

Усі речі належать прабабусі чоловіка. Тож коли їх знайшла — вирішила не викидати, а принести до музею.

«Дуже важливо, щоб ці речі побачили. Я думаю, коли вони будуть у музеї, будуть таблички, люди будуть читати про ці речі. Таким чином, це продовжує їхнє життя, а коли вони зберігаються в коробці й просто пилом припадають — то можна сказати, що це просто мотлох», — говорить жителька Дніпра Людмила Леонова.

Працівники музею вже встигли дослідити цікаві знахідки. Їх близько десятка. За попередніми підрахунками, усім речам майже сто років.

«Ці речі можна датувати початком ХХ сторіччя й казати про те, що це такий підсумок розвитку українського народного мистецтва. Воно цікаве тим, і притаманна така риса, що майже не змінювалось, починаючи з XVIII сторіччя і до початку XX сторіччя», — говорить старша наукова співробітниця Історичного музею ім. Д. Яворницького Катерина Грищенко.

Деякі зі знахідок уже готують для виставки у музеї. Інші ж, кажуть історики, заберуть в експозицію Другої світової війни.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі СБУ спіймала на хабарі посадовця Держпродспоживслужби.

Реклама