Загиблому в зоні АТО бійцеві Андрію Лихогруду встановили меморіальну дошку

Загиблому в зоні АТО бійцеві Андрію Лихогруду встановили меморіальну дошку - фото 1

В Індустріальному районі Дніпра встановили меморіальну дошку на честь загиблого офіцера Андрія Лихогруда.

14 листопада на фасаді школи №17 на вулиці Клочко встановили меморіальну дошку на честь загиблого бійця батальйону «Кривбас» - випускника цієї школи. Друзі, товариші по службі, вчителі та учні школи прийшли вшанувати пам'ять героя. Всі присутні вшанували пам'ять загиблого бійця хвилиною мовчання.

З ініціативою встановлення пам'ятного знака до народного депутата Дмитра Кисилевського звернулася сім'я загиблого офіцера. Депутат взяв на себе всю узгоджувальну документацію, виготовлення пам'ятного знака та його установку. Для реалізації проекту бюджетні гроші не використовувалися.

«Мама загиблого солдата звернулася з ініціативою встановити меморіальну дошку в пам'ять про її сина - військовому, який загинув при виході наших військ з Іловайська, я погодився допомогти без коливань. Ми повинні шанувати пам'ять наших героїв», - сказав народний депутат під час свого виступу.

На думку місцевих жителів і вчителів, подвиг Андрія не повинен бути забутим, а його героїзм і любов до України - приклад для кожного учня і жителя міста.

«Для багатьох цей час пошани нашого випускника, який загинув і виконав свій обов'язок перед державою. Це дошка пам'яті і поваги для кожного учня, для кожного з батьків, який щодня приводить сюди свою дитину на навчання», - підкреслює директор школи Ольга Курдіані.

З такою думкою згоден і сам народний депутат.

«Я вважаю дуже важливим, що війна, яка триває у нас в країні, відкриється дітям не тільки через підручник або сюжети в новинах. Але і через розуміння того факту, що в їхній школі навчався майбутній офіцер, який віддав життя за свою країну. Що вони ходять по тим же коридорах, по тій же вулиці Смоленській або Байкальській йдуть до школи, бачать ті самі будинки і дерева з вікна свого класу, що і він», - додав Дмитро Кисилевський.

Андрій Лихогруд, старший лейтенант, командир взводу 40-го батальйону «Кривбас», випускник школи 1988 року. У серпні 2014 року, під час виходу з Іловайського котла, так званим «зеленим коридором», загинув. Житель Дніпра Андрій Лихогруд Президентом України був посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Загиблому в зоні АТО бійцеві Андрію Лихогруду встановили меморіальну дошку - фото 142627

Реклама