За тиждень українці відзначатимуть головне свято країни – День Незалежності

17 серпня, 21:18
За тиждень українці відзначатимуть головне свято країни – День Незалежності - фото 1

29 років незалежності. За тиждень українці відзначатимуть головне свято країни. І від сьогодні 34-ка запускає щоденну рубрику – «Наша незалежність». Ми будемо розповідати про визначні моменти в історії. Розпочнемо з польоту у космос та першого космонавта України.

19-те листопада 1997-го року. Із космічного центру імені Джона Кеннеді, що у Флориді (США), запускають шатл "Колумбія". В екіпажі — 4 американці, японець і українець — Леонід Каденюк. Він став першим космонавтом незалежної України.

Віктор Васильович дружив із Леонідом Каденюком. Згадує, він був унікальною людиною. До того польоту готувався все життя.

«Він був скромним, цілеспрямованим, розумним, ерудованим», — розповідає Віктор Хуторний, директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова (1997–2016).

У космосі астронавти проводили 3 експерименти: дивилися, як ростуть рослини у невагомості, досліджували людське тіло під навантаженнями і вели уроки для українських та американських дітей просто з орбіти.

«Це дуже престижно. Космосом займатися дозволяють собі ті країни, в яких розум, наука, техніка — на вищому рівні», — продовжує Віктор Хуторний.

На 9-ту добу польоту екіпаж уперше зв’язався з Україною з космосу. Загалом "Колумбія" провела на орбіті 15 діб. Леонід Каденюк — єдиний український космонавт. Усе своє життя він навчав молодь, проводив експерименти і готувався до другого польоту на орбіту. Але у 2018-му, у віці шістдесяти семи років, перший український космонавт помер.

Поділитися: