За лічені дні палати Уманської районної лікарні заповнили хворі на COVID-19

03.12.2020, 20:56
За лічені дні палати Уманської районної лікарні заповнили хворі на COVID-19 - фото 1

Зараз місцеві медики приймають найбільшу кількість пацієнтів серед медичних закладів усієї Черкаської області.

«У нас відділення розраховане на 35 ліжок, і воно зараз повністю заповнене», — розповідає лікар-анестезіолог Анна Суліма.

Анна працює на так званій передовій боротьби з коронавірусом. Це палата інтенсивної терапії Уманської районної лікарні. Саме тут рятують важко хворих пацієнтів.

«ПЦР у нас у всіх позитивний, тобто ковід-позитивні пацієнти», — продовжує Анна.

На Черкащині вже декілька тижнів — стрімке зростання захворюваності. Інфікованих приймають 19 медичних закладів.

«Ми розгортаємо додаткові ліжка. Тобто у нас уже в області розгорнуто півтори тисячі ліжкового фонду», — повідомляє Лариса Кошова, заступниця голови Черкаської обласної адміністрації.

Найбільшій потік хворих на COVID-19 направляють саме в Уманську районну лікарню. Коронавірусні відділення тут розгорнули від початку листопада.

«У нас зараз наразі розгорнуті три відділення для надання допомоги пацієнтам з коронавірусом. Зокрема і палата інтенсивної терапії на шість осіб, яка заповнена», — розповідає Олександр Кучмій, медичний директор Уманської районної лікарні.

Медики працюють у надважких умовах. Рятуючи пацієнтів, ризикують своїм здоров'ям. Лише в цій лікарні на коронавірусну інфекцію захворіли пів сотні працівників.

«На щастя, всі переносять у легкій формі, і персонал після одужання повертається до роботи», — продовжує медичний директор.
«Фізично ми звикли до такого навантаження. Ми працюємо, ми звикли. Але емоційно, за кожного переживати і коли, не дай Боже, вони помирають, це просто емоційно дуже важко», — ділиться лікар-анестезіолог Анна Суліма.

У Черкаській області через COVID-19 загинуло понад 200 пацієнтів. Лікарі впевнені, що врятувати більше життів допоможе нове медичне обладнання.

«Дуже важко інколи підібрати певний режим. Тому що старий, ви ж розумієте, це старе. Нове — це набагато краще», — розповідає Анна Суліма.

Понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легень українським державним медичним закладам передає Фонд Ріната Ахметова. Високотехнологічне обладнання отримує й Уманська районна лікарня.

Фонд першим в Україні долучився до боротьби з коронавірусом і надав вітчизняній медицині рекордну допомогу. Апарати ШВЛ уже отримали лікарні 19-ти регіонів країни.

«Дуже вдячні Рінату Ахметову за його допомогу, за його турботу. Тому що здоров'я — головне в наш час», — вдячна лікар-анестезіолог Анна Суліма.

 

Поділитися: