За час пандемії SARS-CoV-2/COVID-19 майже 500 людей пройшли через лікарню № 21

20.06.2020, 18:01
За час пандемії SARS-CoV-2/COVID-19 майже 500 людей пройшли через лікарню № 21 - фото 1

Чи не у половини з них діагноз підтвердили.

Наразі у реанімації двоє важких пацієнтів. “Деталі” продовжують цикл сюжетів до Дня медика.

Захисні костюми, респіратори та рукавички. На вході – обов’язкова дезінфекція. Так починається ранок медиків.
Вже майже чотири місяці, з самого початку пандемії, інфекційна лікарня № 21 – одна з госпітальних баз Дніпра. Тут рятують хворих на коронавірус не лише з нашого міста, а з усього регіону. Зараз у лікарні – 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом.

“З 16 березня по сьогоднішній момент до нас надійшло всього 445 пацієнтів. З них діагноз «COVID» підтвердився у 233. І з цих пацієнтів, у кого діагноз був підтверджений, вже виписали і ми раді - це 186 пацієнтів, які вилікувалися.
У нас, на жаль, ще 2 особи у важкому стані перебувають у відділенні інтенсивної терапії, один - на штучній вентиляції легенів”, — розповів генеральний директор міської клінічної лікарні № 21 Микола Турчин.


Найважче було у травні, згадує головний лікар. За місяць – більш ніж 130 пацієнтів з SARS-CoV-2/COVID-19. У реанімації було до 8 людей одночасно, а на апаратах штучної вентиляції легень – 5.

“Доводилося важко, довелося виводити по два пости. Це два пости було медсестер і санітарочек. І лікарям також доводилося чергувати по двоє. Щоб, ну, скажімо так, міняти один одного”, - каже Микола Турчин.


Головний лікар інфекційки зізнається: пандемія буквально перевірила його команду на міцність. Підтримка один одного стала єдиною можливістю вистояти. Аби врятувати чиєсь життя. І поки лікарі витягують пацієнтів, допомогу отримує і сам медзаклад. У будівлях проводять ремонти, оновлюють обладнання, купують захисні костюми. Лише зі спеціального фонду міського бюджету на потреби 21-ї лікарні виділили 98 мільйонів гривень.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: