З вагою 9 кілограмів у 15 років: у Кривому Розі заморену голодом дівчинку забрали у матері

З вагою 9 кілограмів у 15 років: у Кривому Розі заморену голодом дівчинку забрали у матері - фото 1

Родина вже давно була на обліку в соціальних служб. Та звільнити неповнолітню з пастки горе-матері змогли лише спільно з правоохоронцями.

У квартирі, разом із мамою та старшою сестрою, жила 15-річна Богдана. За словами сусідів, у помешканні — повна антисанітарія, та вже довгий час немає ані світла, ані тепла.

Дівчинка спала у ліжечку, без ковдри та подушки. Вона хворіє на церебральний параліч і має синдром Дауна. Не вміє ні говорити, ні ходити. Її 47-річна мати, а також сестра — не працювали, а жили лише на соціальні виплати, — кажуть сусіди.

Реклама

«Вони жили за рахунок виплат з інвалідності. Старша дівчинка закінчила училище і теж, напевно, ніде не працювала. Як відкриють вікно, то взагалі неможливо тут ходити. Смердить дуже сильно. У матері був співмешканець, то вони випивали, палили разом», — розповідає сусідка Світлана Українець.

Соцслужба передала дівчинку до рук лікарів. У свої 15 років вона важить 9 кілограмів.

«Дитині надана вся необхідна допомога. Наразі стан дитини задовільний, вона отримує все необхідне лікування, та загрози життю дитини немає. Вона їсть самостійно, харчується самостійно, без усіляких внутрішньовенних», — розповів медичний директор із хірургічної допомоги лікарні № 8 Ярослав Войтенко.

У службі у справах дітей кажуть, що цю родину навідували чи не щомісяця. Змушували матір віддати доньку на реабілітацію — та відмовлялася.

«Мати не надала згоди, і вона навіть написала письмову заяву, про те, що вона заперечує про влаштування її дитини-інваліда до спеціаплізованого дитячого закладу. Ситуація в сімї не покращилася — тому було вирішено направити звернення до суду з питання відібрання дитини у матері», — заявив начальник служби у справах дітей Інгулецького району Сергій Совенко.

Лікарі кажуть, що із такими вродженими хворобами, як у Богдани, дитині необхідний посилений догляд та повноцінне харчування.

«Масажі, прогулянки, лікувальна фізкультура, дуже багато поєднується моментів, які необхідні в таких випадках. Мало просто погодувати, людина повинна бути активною, не повинні розвиватися інші побічні моменти. При такій критично низькій вазі виникають дуже глибокі, часто нездоланні проблеми і з боку шлунково-кишкового тракту, і нервової системи, ендокринної системи», — говорить гастроентерологиня ОКЛ ім. І. Мечникова Ольга Мосенцева.

Нині родиною займається місцева прокуратура. Справу одразу передали до суду.

«До Інгулецького районного суду подано позивну заяву про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав із метою влаштування дитини до спеціалізованого закладу, де здійснюють догляд за такими дітьми з певними діагнозами», — повідомила прокурор Криворізької місцевої прокуратури № 1 Тетяна Кондратенко.

Судове засідання відбудеться наступного тижня. У прокураторі ж кажуть: за невиконання батьківських обов'язків матері загрожує до 5 років позбавлення волі.

Реклама