Від початку епідемії лікарня ім. Мечникова на передовій боротьби з COVID-19

18 вересня, 20:01
Від початку епідемії лікарня ім. Мечникова на передовій боротьби з COVID-19 - фото 1

Сотні вже здорових пацієнтів, і ще півсотні у боксах та на апаратах ШВЛ. Від початку епідемії лікарня ім. Мечникова на передовій боротьби з коронавірусом. Попри цілодобову роботу медиків у захисних костюмах і респіраторах, багато хто і досі не вірить у хворобу.

За цими дверима, в одному з боксів лікується Борис Якович. Ось так, на лікарняному ліжку, без дітей, онуків та коханої дружини поруч, чоловік святкує свій 90-й день народження. Привітати його особисто не можемо і ми. Та передаємо привітання через медиків. А він каже: нехай близькі побачать його хоча б у телевізорі. Та не сумують: скоро повернеться додому.

Після нічної зміни — втомлена та виснажена. У захисному костюмі до нашої знімальної групи виходить Оксана. Вона анестезіолог, рятує "ковідних" хворих у реанімації сепсису.

Згадує про початок пандемії. Каже: тоді 2 місяці не бачила доньку, бо жила у лікарні. Та зізнається: коли вперше заходила до "червоної" зони, не відчувала ні сумніву, ні страху.

«Я лікар. Напевно, по-іншому я не змогла б. Я розумію, із цим може зіткнутися кожен. І мої близькі, і мої друзі. Тому в мене не було питань до себе. Я знала, що я піду», — каже анестезіологиня ОКЛ ім. І. Мечникова Оксана Шляпіна.

Трохи ніяковіє від подяки за роботу. Та каже: на війні з невидимим ворогом — пів сотні "мечниківців". І кожен знає, заради чого він тут.

«Ми всі з різних реанімацій. Тому ми всі стали однією великою родиною, які стоять один до одного плечем до плеча», — додає Оксана Шляпіна.

Зайти у "вогнище" ковіду готується і Сергій Риженко. Головний лікар провідує важких хворих у реанімації. До цього проводить швидку нараду, дізнається, як пройшла нічна зміна та дякує за роботу без сну.

«Саме зараз дефіцит професійних кадрів, які можуть врятувати людські життя, і ми всіляко намагаємося, всіляко уберегти кожного. Мало лікарів і медсестер, які з величезним бажанням ідуть працювати з ковід-хворими. У лікарні Мечникова герої: лікарі та сестри погоджуються йти і допомагати тим людям, які потрапили в біду, які важко захворіли і кому потрібна професійна допомога. Пишаємося ними», — говорить головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.

Зараз у ковід-боксах "Мечникова" — 45 хворих. 7 — у реанімації. Борються за життя і п’ятьох вагітних жінок. Євгенія потрапила до лікарні на 9-му місяці.

«Ніхто, поки сюди не потрапляє, ніхто в це не вірить. Це я можу особисто за себе сказати, я в це не вірила і не знала, що воно таке, поки сюди не потрапила. Звичайно, страшно трошки, але боремося з цим. Сподіваємося, що все буде добре», — каже вагітна Євгенія.

"Мечникова" стала госпітальною базою для найважчих пацієнтів із коронавірусом. За останні місяці через стіни медзакладу пройшли півтори сотні пацієнтів. Головний лікар каже: готуються відкривати ще один корпус. Адже кількість хворих зростає.

Поділитися: