З липня 2021 року жителі Дніпропетровщини зможуть купити або продати землю

Фото: adm.dp.gov.ua - фото 1
Фото: adm.dp.gov.ua

З 1 липня в Україні почне діяти ринок землі. "Земельну Конституцію" підписав Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30" у Києві.

З 1 липня в Україні почне діяти ринок землі. Жителі України та, зокрема, Дніпропетровщини зможуть купити або продати наділи. Аби це відбувалося прозоро, Верховна Рада ухвалила ключові закони. Один з найважливіших документів, так звану "Земельну Конституцію", Президент України Володимир Зеленський підписав під час форуму "Україна 30" у Києві.

Через мораторій роками українці не могли вільно розпоряджатися землею. Утворився "сірий", тіньовий ринок, наголосив Володимир Зеленський. Там наділи легко купували, продавали, збирали врожай і заробляли мільйони. Без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей.

«За попередніми підрахунками було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних земель України», – сказав глава держави.

Він додав, що Верховна Рада ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі. А під час форуму "Україна 30" президент підписав закон № 2194, який докорінно змінює землеустрій.

«Це закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці», – підкреслив Володимир Зеленський.

Ринок землі відкриває нові можливості, наголосив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. Це вигода не лише для селян та фермерів, а й для громад в цілому.

«Завдяки реформі громади Дніпропетровщини отримали у комунальну власність 225 тис. га землі. Кошти від землекористування поповнять місцеві бюджети. А це – додаткове фінансування на розвиток», – сказав Володимир Орлов.