За дорученням Президента України були розроблені два підходи для зниження тарифу на газ

11 січня, 20:47
За дорученням Президента України були розроблені два підходи для зниження тарифу на газ - фото 1

На виконання доручення Президента України під час наради з керівництвом Міненерго, НАК "Нафтогаз", НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента були напрацьовані два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Перший підхід містить формування тарифів на газ за формулою "ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України". Це пропонує Міністерство енергетики. Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Результат — зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід пропонує "Нафтагаз". Полягає він у посиленні конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить "Нафтогаз". Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваним результатом повинне стати посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

Також за результатами наради з відповідальними відомствами сформований механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Поділитися: