З 8 листопада невакцинованих вчителів та чиновників відсторонятимуть від роботи

З 8 листопада невакцинованих вчителів та чиновників відсторонятимуть від роботи - фото 1

У Кабінеті міністрів оголосили порядок відсторонення співробітників, які не пройшли обов’язкової вакцинації від СOVID-19.

З 8 листопада вступає в силу нова постанова Кабінету міністрів. В ній вказано порядок відсторонення вчителів та чиновників від роботу у разі відсутності вакцинації від коронавірусу. Текст постанови уряду від 20 жовтня 2021 р. № 1096, оприлюднили на Урядовому порталі.

Згідно із документом, керівники державних органів, підприємств, установ та організацій мають відсторонити працівників, які знаходяться у списку обов'язкової вакцинації, проте вони ухиляються від проведення щеплень.

Проте, постанова не стосується тих працівників, які мають затверджені лікарем протипоказання до вакцини.

Заробітної плати позбавляти відсторонених співробітників ніхто не буде, всі виплати проводитимуться згідно з нормами закону. Відстороняючи працівника від роботи, його керівник має видати наказ або розпорядження, та обов’язково повідомити про це людину, яка підлягає відстороненню. Строки дії розпорядження встановлюється до усунення причин відсторонення.

Згідно із рішенням Міністерства охорони здоров'я України обов’язковій вакцинації проти СOVID-19 підлягають працівники:

  • - центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

  • - місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

  • - закладів всіх рівнів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні підліткам дозволили вакцинуватися. Міністерство охорони здоров'я дозволяє вакцинуватися підліткам віком від 12 до 17 років, але тільки препаратом Comirnaty компанії Pfizer/BioNTech. Але є протипоказання для тих, у кого є алергічна реакція на один із компонентів препарату.

Реклама

Реклама