З 23 серпня в Україні офіційно почнуть діяти цифрові документи в додатку "Дія"

З 23 серпня в Україні офіційно почнуть діяти цифрові документи в додатку "Дія" - фото 1

Вже з 23 серпня 2021 року українці зможуть використовувати електронні аналоги внутрішньої ID-карти і біометричного закордонного паспорта. З цієї дати вони офіційно прирівнюються до своїх фізичних аналогів.

Замовити цифрову копію внутрішнього паспорта зможуть власники електронних ID-карт, а паспорт для виїзду за кордон продублюють тим громадянам, чий документ містить біометричні дані. В цілому, такі посвідчення особи в Україні отримали вже більше п'яти мільйонів людей.

Віртуальні документи українці зможуть використовувати для підтвердження особи всередині країни, банківських і адміністративних операцій, а також ряду інших послуг.

Однак варто зазначити, що закон не дозволяє використовувати електронний аналог міжнародного паспорта для перетину державних кордонів.

Реклама

Всі ці нововведення стали можливими завдяки змінам, внесеним Верховною Радою до закону "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" у березні поточного року.

Реклама