З 1 вересня учні Дніпропетровщини підуть до школи

30 серпня, 15:08
З 1 вересня учні Дніпропетровщини підуть до школи - фото 1

Школа за планом. З першого вересня учні Дніпропетровщини сядуть за парти. Після тримісячного дистанційного режиму, базова освіта розділилася на до та після , кажуть вчителі. Тепер перші декілька місяців діти повторюватимуть програму , яку мали опанувати онлайн ще весною.

А далі - упор на точні науки. 2020 - й в міністерстві оголосили роком математики. Отож ,наприклад, для старшої школи , звичні 4-5 годин алгебри та геометрії на тиждень - замінять на 6 або 9.

Після тримісячної освіти онлайн п'ятнадцятирічна Дарина каже, встигла відвикнути від навчання за партою. Найбільше переймається за знання. Запевняє, програму, яку проходили дистанційно, як слід не засвоїла.

«Навчання було дистанційне, було багато проблем з тим, що я не могла запитати що то в учителя і не могла уточнити якусь тему», - говорить дев’ятикласниця Дарина.

Проте у профільному відомстві заспокоюють: учні мають наздогнати і повторити минулорічну карантинну програму. На це піде від одного до трьох місяців.

Та розслаблятися довго не доведеться. 2020-ий у міністерстві оголосили роком математики. А це означає, що звичні 4-5 годин алгебри та геометрії на тиждень - замінять на 6 або 9. Усе залежить від програмного напрямку школи чи класу.

«Почав працювати проект мініфеноменте — це система освіти , коли поєднання у нас іде саме природничо — математичних дисциплін, які спрямовані на розвиток винахідливості , креативності. Розв'язування якихось наприклад математичних задач будуть братися з тієї ж географії», - розповідає заступниця директора міського методичного центру Олена Саєнко.

Тож математика буде практичнішою і у поєднанні з природничими науками. Окрім класних годин, додадуть позакласні та факультативи. Це стосується як першачків, так і старших школярів. Останніх такий розклад лякає особливо. Дев'ятикласниця Дарина розповідає, із двадцяти двох учнів її класу алгебру та геометрію добре знають одиниці.

Разом із математикою діти поглиблено вивчатимуть й українську. І якщо раніше це стосувалося лише деяких шкіл, то цього року на державну переходять і заклади національних меншин.

«Ми , як школа викладання для національних меншин були російською . На сьогодні ми вже двомовна школа — ми ведемо нову українську школу . Зараз 80 відсотків програми 5 — 11 класів буде викладатися українською мовою», - каже директорка місцевої школи №21 Антоніна Змієнко.

Протягом чотирьох років учителі саме українських шкіл акцентували на грамотному спілкуванні державною, тоді як письмо лишало бажати кращого. Із новим навчальним роком педагоги мають предметно взятися за правопис.

Новації в освіті торкнулися і найменших. Для учнів 1-4 класів скасували 12-бальну систему. Першачків оцінюватимуть смайликами, значками, фігурками, а також вербально - словами «молодець, добре, задовільно». Такий підхід, наприклад, мама 7-річної першокласниці Наталя цілком підтримує.

Зміни очікують Україну не лише в науці. Із карантином шкільнИй устрій і загальні правила гігієни перевернулися догори дриґом.

Тетяна Олександрівна, завідувачка 21-ї школи, зустрічає нашу знімальну групу біля чорного входу. У закладі таких три — тепер вони відчинені для учнів та педагогів. Усе для того, аби мінімізувати скупчення людей.

Щойно переступили поріг школи — перше, що впадає в око — яскраво-червона розмітка уздовж всього коридору. Так, каже Тетяна Олександрівна, відтепер на всіх поверхах. У класах — теж свої порядки.

Їдальня відтепер працюватиме за щільним графіком. Один клас із 30-ти учнів ділитимуть на дві групи. Відтак часу на харчування у дітей обмаль — 6 -7 хвилин для кожної зміни у велику перерву.

За можливості уроки провОдитимуть на вулиці — у так званих “відкритих класах”. Для цього у школі вже облаштували три альтанки.

Засоби індивідуального захисту дітям куплятимуть батьки. Окрім молодшої школи — їм маски не потрібні.

Усі інші користуватимуться масками на перервах. На уроках їх дозволено знімати. Щоденна перевірка температури в учнів — на совісті батьків. А вчителів щоранку оглядатиме медперсонал.

Для учнів та вчителів із жаром у кожній школі мають бути кімнати тимчасового перебування. Якщо хоча б одна дитина у класі захворіла на коронавірус — на дистанційку йде вся група.

Цього року стотисячну армію школярів Дніпра поповнять близько десяти тисяч першачків. Через карантин до школи йтимуть буквально без батьків від самого порога.

Поділитися: