Відсьогодні, 1 липня, в Україні запрацював ринок землі

Відсьогодні, 1 липня, в Україні запрацював ринок землі - фото 1

Відсьогодні в Україні скасовано мораторій на продаж землі. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Сьогодні, 1 липня, в Україні перестав діяти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Відтепер кожен громадянин України може вільно купляти або продавати свій власний земельний наділ.

Про це наголосив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду, яке пройшло напередодні. Він зазначив, що така норма є закріпленою у Конституції України, але до цього часу вона фактично не діяла через наявність мораторію.

Реклама

Прем’єр-міністр підкреслив, що запровадження ринку землі є також важливим кроком для захисту прав українського фермерства. За його словами, передбачається реалізація механізму переважного права на придбання ділянки, яку орендують аграрії.

«Земельна реформа передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Відтак кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які обробляють землю до 500 га, та які не мають кредитної історії», — зауважив Денис Шмигаль.

Глава Уряду також звернув увагу на те, що всі транзакції йтимуть через банк, а всі договори перевірятимуться нотаріусами. У свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства вже почало інформаційну кампанію з роз’ясненням переваг та деталей роботи ринку землі.

Реклама