З 1 квітня електроенергію можуть відключити майже 2500 установам в Україні

31 березня, 16:02
З 1 квітня електроенергію можуть відключити майже 2500 установам в Україні - фото 1

Без світла – лікарні, дитячі садочки, військові частини та навіть поліцейські відділки. Вже 1 квітня електроенергію можуть відключити майже двом із половиною тисячам установ по всій країні.

Це кожен четвертий бюджетний заклад! Усе через те, що не уклали договорів із постачальниками світла. Мали на це 3 місяці, але не зробили. За 2 дні вирішити проблему кожна окрема лікарня чи садочок не встигне, бо ж треба і тендер оголосити, і документи підписати. Вся процедура зазвичай триває до 2х місяців. Експерти кажуть: втрутитися має Кабмін. Треба, аби урядовці дали закладам додатковий час на те, щоб ті знайшли своїх постачальників.

«На сьогодні Кабінет Міністрів має внести зміни в один зі своїх актів, який дасть можливість створити певний буфер по часу для цих суб’єктів. А надалі ці суб’єкти мають докласти максимум зусиль для того, щоб провести тендери, обрати собі постачальника і укласти з ним відповідний договір», — говорить виконавчий директор громадської спілки "Розумні електромережі" Олександр Візір.

Міністерство енергетики вже розробило і подало до Кабміну проєкт постанови. Пропонується дозволити організаціям, без проведення тендерних процедур із закупівлі електроенергії, укладати договори на постачання електричної енергії з постачальниками універсальних послуг.

Поділитися: