З 1 березня підвищили пенсії, відкрили кордон із Грузією і здорожчали залізничні квитки

03 березня, 16:34
З 1 березня підвищили пенсії, відкрили кордон із Грузією і здорожчали залізничні квитки - фото 1

Підвищили пенсію, підняли ціни на залізничні квитки та відкрили авіакордони з Грузією. Із першого березня в Україні — низка змін. Які ще нововведення запрацюють весною та як вони вплинуть на наше з вами життя?

Пенсії для восьми мільйонів українців зросли на 11%. Це у середньому — на 300 гривень. Таке підвищення — не перше цього року і не останнє, обіцяють у Міністерстві соціальної політики. За місяць перерахують виплати пенсіонерів, які працюють. А з жовтня вперше встановлять постійні додаткові доплати по 400 гривень для осіб від сімдесяти п’яти років.

Вартість квитків на залізницю зросте. Про це повідомив міністр інфраструктури України. На 2% ціну підійматимуть щомісяця. Загалом до кінця року збільшать приблизно на 20%. В "Укрзалізниці" кажуть: вартість проїзду не змінювали з 2018-го. А минулоріч — не підіймали через пандемію. Зараз же це необхідно, бо потяги потребують оновлення. Однак на квитки можна отримати знижку 40%, якщо придбати їх заздалегідь.

«Один вагон, щоб провести капітально-відновлювальний ремонт — це може бути 11–12–15 млн гривень. Він дає ще там життя на 10–20 років тому вагону. На те, щоб потяги приводилися до ладу, ремонтувалися. Це і вартість запчастин, це зарплати працівників», — говорить в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський.


“Карантинні” виплати припинилися. Нагадаємо, у грудні минулого року підприємцям та їхнім працівникам держава видавала компенсації за період локдауну. Загалом по 8 тисяч гривень. Таке рішення ухвалила Верховна Рада. Аби їх отримати, потрібно було подати заявку через мобільний додаток "Дія" до 21 грудня. Всього на Дніпропетровщині за доплатою звернулися майже 40 тисяч жителів.


В Україні створили новий департамент. Це буде головна інспекція, яка наглядатиме за роботою всієї Нацполіції. Зокрема запобігатиме корупції чи підробці документів. Провадження щодо них передаватимуть до Державного бюро розслідувань. Про це розповів голова відомства Ігор Клименко.

«Торік ми звільнили за скоєння злочинів 142 поліцейських. А за порушення дисципліни — 371. Не варто вішати ярлики на весь багатотисячний колектив поліції через непорядність окремих осіб. Ми намагаємося ставати кращими та працюємо над помилками», — зазначив голова Нацполіції України Ігор Клименко.


Грузія відкрила свої кордони для українців. І перельоти вже стартували. Утім із деякими умовами. Ті, хто вакцинувався, можуть летіти одразу. Для них — зелений коридор. Інші — мають робити ПЛР-тест до в'їзду в Грузію. І ще за три дні вже під час відпочинку. Утім ситуація може змінитися, кажуть туроператори. Наразі в Грузії масштабні розваги — під забороною. І звісно — потрібно носити маску в приміщеннях та на вулицях.

«Грузія минулого року дуже злякалася епідемії і повністю закрилася. Цього року вже Грузія щнамір починати активно сезон. Тижневий тур до Грузії з вильотом із Запоріжжя буде коштувати десь 9 тисяч гривень з людини на 7 днів, на базі сніданків, що включає в себе проживання, переліт, страховку від Сovid-19 зокрема», — говорить директорка туристичного агентства Світлана Орлик.

Окрім Грузії, відкрити свої кордони для українців мав би і Кіпр. Утім керівництво держави цього не зробило. Проте бронювати дати можна вже зараз, найближчі тури — наприкінці квітня.

Поділитися: