Європейський Союз змінив правила в’їзду під час пандемії

Європейський Союз змінив правила в’їзду під час пандемії - фото 1

З 1 лютого діятимуть нові правила для в'їзду в Європейський Союз під час пандемії COVID-19.

З 1 лютого набувають чинності рекомендації Ради Європейського Союзу щодо вільних подорожей під час пандемії.

Зазначено, що карантинні обмеження не будуть залежати від того, з якої країни в’їжджає людина. Винятком стануть держави, де триває значне поширення COVID-19.

Теперь для в’їзду у країни ЄС треба мати:

  1. повний курс вакцинації;
  2. негативний тест;
  3. одужання від COVID-19.

 

Вони мають бути підтверджені чинними цифровими сертифікатами ЄС. Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС, можуть бути зобов’язані пройти тест до прибуття або після — не пізніше ніж за 24 години.

Раніше ми писали, що пік нової хвилі коронавірусного захворювання COVID-19 припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня. У цей час буде більше "Омікрону". Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Також він розповідав, що в Україні планують вакцинувати дітей від п’яти років проти COVID-19. Головний державний санітарний лікар зазначив, що досвід інших країн, де вже проводять щеплення, показує, що це безпечно. Що завдяки щепленням від ковіду попереджають передчасну смертність, особливо на тлі тяжких соматичних захворювань. Планується розглянути вакцинацію дітей віком від 5 років орієнтовно з квітня.

Нагадуємо, що наразі в Україні дозволено вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років. Кузін наголосив, що щеплення дітям роблять лише за бажанням батьків. За його даними, в Україні вже вакциновано близько 140 тисяч дітей віком від 12 до 18 років.

Реклама

Реклама